2 Hij sluit alsdan door zijn ondertekening de presentie- lijst. De leden, die later ter vergadering komen, tekenen hun namen onder die gesloten lijst. Indien een kwartier nâ het uur waarop de vergade- ring belegd is, het vereiste getal leden niet aanwezig is, wordt overeenkomstig artikel 54 der gemeentewet ge- handeld. Artikel 4. Het onderzoek der geloofsbrieven van nieuw in- komende leden heeft plaats, alvorens tot andere werk- zaamheden over te gaan. De vergadering benoemt te dien einde uit haar mid- den een commissie van drie leden, om rapport over de ingekomen geloofsbrieven uit te brengen. Deze commissie neemt de geloofsbrieven en alle andere naar aanleiding van de verkiezing ingekomen of daarop betrekking hebbende stukken van de voor- zitter over, benoemt uit haar midden een rapporteur en vangt onverwijld met het onderzoek aan. De vergadering wordt inmiddels geschorst en na heropening der vergadering brengt de commissie bij monde van haar rapporteur verslag uit, tevens met toe- voeging daaraan van bepaalde conclusies of voorstellen, waarover door de vergadering zal worden gestemd. Zijn in de boezem der commissie bezwaren gerezen tegen een geloofsbrief of de verkiezing zelve, dan wordt daarvan in het verslag melding gemaakt. De voorzitter geeft de raad gelegenheid tot bespre- king van de geloofsbrief of de verkiezing zelve en brengt daarna, tenzij wegens onvolledigheid der stukken tot verdaging der beslissing is besloten, in stemming het voorstel, of de conclusie der commissie, benevens de krachtens dit reglement ingediende voorstellen. Artikel 5. De notulen, welke ingevolge artikel 48 van dit regle- ment door de secretaris worden gehouden, moeten be- helzen: 1. de namen van de voorzitter en de secretaris; 2. de namen van de tegenwoordig en afwezig geweest zijnde leden;

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 30