5 wordt, de toegang tot en het verblijf in het gebouw waarin de vergadering wordt gehouden, te ontzeggen. Over dit voorstel wordt niet beraadslaagd. Bij aan- neming moet het lid de vergadering onmiddellijk ver- laten. Artikel 14. Behalve de voorzitter voert niemand, tenzij de ver- gadering daartoe verlof verlene, meer dan twee malen over hetzelfde onderwerp het woord. Deze bepaling is niet van toepassing op rapporteurs of op hen, die enig voorstel gedaan hebben of enig amendement op een voorstel hebben ingediend. Artikel 15. Voorstellen, vreemd aan de orde van de úag moeten zo mogelijk daags van te voren schriftelijk aan de burge- meester ter hand gesteld worden. De vergadering beslist, of het voorstel al dan niet in dadelijke behandeling zal worden genomen. Artikel 16. Oordeelt de voorzitter, dat een zaak genoegzaam is toegelicht, dan stelt hij de sluiting der beraadslagingen voor. Dit voorstel wordt geacht bij acclamatie te zijn aan- genomen, tenzij ten minste drie leden daarover stemming verlangen. Het voorstel tot sluiting der beraadslagingen kan ook uitgaan van de raad, indien een lid daartoe het voorstel doet. Dit voorstel moet, om in behandeling te kunnen worden genomen, door tenminste twee leden worden ondersteund. Artikel 17. Nadat de beraadslaging gesloten is# wordt tot stem- ming overgegaan. Deze geschiedt bij hoofdelijke oproeping, wanneer een der leden het verlangt en alsdan mondeling. Terstond na de opening der vergadering wordt door het lot beslist bij welk nommer van de presentielijst de omvraag telkens een aanvang neemt; zij geschiedt daar- op naar volgorde, met deze uitzondering, dat de wet-

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 33