9 Artikel 30. Alle voorstellen, verzoekschriften, ontwerpen van reglementen of verordeningen, of veranderingen in de- zelve, worden, indien zij door belangrijkheid en uitge- breidheid een nauwkeurig onderzoek vorderen, en de raad daartoe besluit, tot onderzoek en rapport gesteld in handen van een commissie van tenminste drie leden. De commissie onderzoekt de bescheiden zo spoedig mogelijk, maakt een schriftelijk verslag op van haar be- vinding en zendt dat met de bescheiden aan de bur- gemeester, die vervolgens de raadsleden kennis geeft dat een en ander op het raadhuis ter lezing ligt. Het door de commissie in te zenden verslag moet steeds inhouden een bepaald voorstel, met vermelding van het gevoelen der minderheid, wanneer het voorstel bij meerderheid van stemmen werd opgemaakt. Artikel 31. De commissies worden voor de eerste maal door het eerstbenoemde lid bijeengeroepen. Het recht van bijeenroeping gaat vervolgens op de door haar benoemde voorzitter over. De commissies worden, zo zij het verlangen, in haar werkzaamheden door de secretaris of door een ambte- naar ter secretarie bijgestaan. Artikel 32. Geen lid van de raad mag enig stuk of verslag buiten het gemeentehuis brengen. Evenwel zullen aan commissies tegen gedagtekend ontvangbewijs de door haar verlangde, op haar ver- richtingen betrekking hebbende stukken afgegeven wor- den door de burgemeester, doch voor niet langer dan acht dagen. Deze termijn van acht dagen kan door de burge- meester in bijzondere gevallen worden verlengd. HOOFDSTUK IV. Van de afdelingen. Artikel 33. Jaarlijks vöör de aanbieding van de begroting wordt

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 37