11 4. Ieder lid van het college van burgemeester en wet- houders heeft het recht de voorstellen betrekking hebbende op de in het bijzonder aan zijn zorgen toevertrouwde tak van dienst in iedere afdeling toe te lichten. 5. Gelijke bevoegdheid wordt toegekend aan commissies en raadsleden ten aanzien van voorstellen, welke door hen zijn ingediend. Artikel 40. 1. De rapporteur houdt aantekening van de in zijn af- deling gerezen bedenkingen en gemaakte opmerkin- gen. 2. Na afloop van het onderzoek in de afdelingen komen de rapporteurs bijeen en maken een algemeen ver- slag op. 3. Het bepaalde in artikel 38, 2e lid is ten deze van toepassing. 4. Burgemeester en wethouders beantwoorden dit ver- slag in een memorie van antwoord. Van beide stukken wordt een exemplaar aan alle leden van de raad toegezonden. Artikel 41. Bij de mondelinge behandeling van de begroting of van andere in de afdelingen onderzochte zaken mag door de leden van de raad niet het woord worden gevoerd over andere onderwerpen dan waaromtrent wordt gehandeld in het algemeen verslag van het ver- handelde in de afdelingen, of in de daarop door burge- meester en wethouders uitgebrachte memorie van ant- woord, dan wel over hetgeen door of namens het col- lege ter sprake is gebracht. HOOFDSTUK V. Van het doen van keuzen en voordrachten, Artikel 42. \Vanneer er een keuze of voodracht van personen is te doen, benoemt de voorzitter twee stemopnemers, die de gesloten en ongetekende briefjes verzamelen in een daarvoor bestemde bus.

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 39