12 De stemopnemers onderzoeken, of het getal der brief- jes overeenstemt met dat der aanwezige leden. De briefjes worden daarna aan de voorzitter ter hand gesteld. Ieder stembriefje wordt door de voorzitter geopend en overluid voorgelezen, door de oudste stemopnemer nagezien en door beide stemopnemers opgetekend. Artikel 43. Er hebben zovele stemmingen plaats, als er personen te verkiezen of voor te dragen zijn. Artikel 44. Wordt bij een eerste stemming geen volstrekte meer- derheid verkregen, dan wordt overgegaan tot een tweede vrije stemming. Is ook dan die meerderheid niet verkregen, zo heeft een herstemming plaats tussen de twee personen, die de meeste stemmen op zich verenigd hebben. Staken dan de stemmen, dan beslist, ingevolge artikel 58 der ge- meentewet, terstond het lot. Ingeval bij de tweede vrije stemming twee of meer- dere personen een gelijk aantal stemmen verkrijgen, welke personen voor het tweetal waaruit bij herstem- ming moet gekozen worden, in aanmerking komen, dan zal een tussenstemming plaats hebben, om te bepalen, wie van die personen op het tweetal, waaruit de beslis- sende keuze geschieden zal, moet worden gebracht. In dit geval beslissen de meeste stemmen. Bij staking van stemmen bij deze tussenstemming beslist, ingevolge artikel 58 der gemeentewet, terstond het lot. Artikel 45. Wanneer krachtens artikel 58 der gemeentewet het lot moet beslissen, worden de namen van hen, tussen wie die beslissing zal plaats vinden, door de secretaris in bijzijn van de leden der vergadering op afzonderlijke briefjes van gelijke grootte geschreven en, nadat zij door de stemopnemers zijn nagezien, op gelijke wijze gevouwen, in de in artikel 42 van dit reglement bedoelde bus gedaan en omgeschud. Daarna wordt een der briefjes door de voorzitter uit de bus genomen en hij, wiens naam op het getrokken briefje staat, is de benoemde.

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 40