23 van orde voor zijne vergadering en behoudens in het geval, bedoeld in de slotbepaling van artikel 54, over andere zaken beraadslagen en besluiten. Artikel 54 De vergadering van de raad wordt niet gehouden, indien, blij- kens de presentielijst niet meer dan de helft van het getal zitting hebbende leden is opgekomen. Wanneer het vereiste getal leden niet is opgekomen, wordt ene nieuwe vergadering belegd, op de in artikel 48 voorgeschreven wijze. Evenwel behoeven er slechts vier-en-twintig uren tussen de rond- zending der oproepingsbriefjes en het uur der vergadering te ver- lopen. Wanneer ook dan het vereiste getal niet is opgekomen, geschiedt het beleggen der vergadering andermaal op dezelfde wijze, met aanhaling in de oproepingsbriefjes der bepalingen van dit artikel. Deze laatste vergadering wordt gehouden, ongeacht het getal leden, dat is opgekomen. Artikel 58 Bij staking van stemmen, wordt het nemen van het besluit tot ene volgende vergadering uitgesteld, waarin de beraadslagingen kunnen worden heropend. In deze, en evenzo in ene voltallige vergadering, wordt. bij staken van stemmen, het voorstel geacht niet te zijn aangenomen. Ingeval omtrent het benoemen, voordragen of aanbevelen van personen de stemmen bij herstemming staken, beslist terstond het lot. Artikel 63 De regelen voor het benoemen van andere commissies van raads- leden, tot uitvoering van een bijzondere last, worden bij het regle- ment van orde voor de vergadering van de raad gesteld. Artikel 103 Tot secretaris is alleen benoembaar hij, die Nederlander is, niet krachtens onherroepelijke rechterlijke uitspraak wegens krankzinnig- heid of zwakheid van vermogens, de beschikking of het beheer over zijne goederen heeft verloren, noch van de verkiesbaarheid is ontzet en de ouderdom van drie-en-twintig jaar heeft vervuld. Artikel 216 De leden van het college van burgemeester en wethouders zijn, ieder afzonderlijk en te zamen, voor het door het college gevoerd bestuur van de huishouding der gemeente, aan de raad verant- woording schuldig, en geven hem te dien aanzien alle verlangde inlichtingen.

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 51