127 4e afd. 27 oktober 1955. OVERDRACHT VAN GROND LANGS DE CRI QUIUSWEG. Aan de Raad, Zoals U bekend zal zijn is de Provinciale Waterstaat bezig de Cruquius- weg te verbeteren en te verbreden tot 7 meter, de breedte van het rijwiel- pad op 3 meter te brengen en het voetpad langs de zuidzijde van de weg tot de Cruquiusbrug te verleggen. Tevens wordt de situatie bij de aan- sluiting aan de Javalaan verbeterd door het maken van in- en uitrij- stroken en bushalten. In verband met deze werkzaamheden is het nodig, dat de gemeente aan de provincie in eigendom overdraagt a. een strookje grond ter grootte van 25 m2, kadastraal bekend gemeente Heemstede, Sectie C, no. 3161 (ged.); b. een strook weiland ter grootte van 420 m2, kadastraal bekend gemeente Heemstede, Sectie C, no. 3445 (ged.); c. een strookje grond ter grootte van 15 m2, kadastraal bekend gemeente Heemstede, Sectie A, no. 5893 (ged.); d. een strookje grond ter grootte van 15 m2, kadastraal bekend gemeente Heemstede, Sectie A, no. 6175 (ged.); een en ander op bijgaande tekening in groene kleur aangegeven. Ter verkrijging van een betere grens van het perceel, kadastraal bekend gemeente Heemstede, Sectie A, no. 5893, is het gewenst, dat daarvan een gedeelte ter grootte van 26 m2, op bijgaande tekening in rode kleur aangegeven, aan de gemeente in eigendom overgaat. Na een uitvoerige correspondentie met de Hoofdingenieur-Directeur van de Provinciale Waterstaat zijn wij tot de slotsom gekomen, dat het redelijk is, het sub a bedoelde strookje plantsoen, waarop een bushalte zal worden gemaakt, om niet over te dragen en de sub b bedoelde strook weiland te verkopen voor f 0.75 per m2. Deze prijs is dezelfde als die, waarvoor de gemeente, bij raadsbesluit van 30 september 1954, no. 102, een gelijkwaardige en aansluitende strook terrein van de provincie heeft overgenomen. De overdracht van de sub c en d aangegeven stroken aan de provincie en die van het strookje ter grootte van 26 m2 kan met gesloten beurzen, bij wijze van ruiling, plaats hebben. Onder mededeling dat de hierop betrekking hebbende tekeningen, voor U ter inzage liggen en de commissie voor openbare werken zich met een en ander kan verenigen, stelien wij U voor, bijgevoegd ontwerp-besluit vast te stellen. Heemstede, 19 oktober 1955. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 3