128 4e Afd. 27 oktober 1955 INSTELLING HUURCOMMISSIE. Aan de Raad, Bij koninklijk besluit van 23 augustus 1955 no. 171 is, ter uitvoering van de wet van 15 augustus 1955 tot wijziging van de Huurwet bepaald, dat o.m. ook in deze gemeente een Huurcommissie moet worden ingesteid, wier taak het zal zijn te beslissen op verzoeken tot vervallen verklaring van de per 1 september j.l. ingevoerde 5% huurverhoging ten aanzien van wo- ningen, welke, als gevolg van aan de verhuurder te wijten verwaarlozing, kennelijk niet voldoen aan de eisen, die daaraan in verband met instand- houding en bewoonbaarheid redeiijkerwijze kunnen worden gesteld. Be- doelde vervalien verklaring is slechts mogeiijk voor de vooroorlogse wo- ningen en voor die, welke op of nä 27 december 1940, doch vôôr 5 mei 1945 zijn gebouwd zonder financiële steun van de overheid en waarvoor de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting de huurprijs nader heeft vastgesteld. De Huurcommissie moet ingevolge het bepaalde bij Koninklijk besiuit van 23 augustus 1955 stbl. 379, bestaan uit een voorzitter en een door'U te bepalen aantal vice-voorzitters en leden. Er wordt beraadslaagd en beslist door de voorzitter of een vice-voorzitter benevens 2 leden, in tegen- woordigheid van de door ons aan de commissie toe te voegen secretaris of adjunct-secretaris. Voorts is de mogelijkheid geopend dat de Huur- commissie zich in kamers splitst. Wij zijn van mening dat in onze gemeente vooralsnog geen behoefte zal bestaan aan deze splitsing. Niettemin achten wij het gewenst toch over te gaan tot het benoemen van een zodanig aantal vice-voorzitters en leden, dat tot splitsing kan worden overgegaan, zodra de noodzakelijkheid daar- toe mocht bestaan. Inmiddels kunnen de vice-voorzitters en leden zich inwerken door ais eikaars vervangers op te treden wanneer dat nodig mocht zijn. Een juiste gang van zaken bij de behandeling van inkomende verzoek- sehriften zal in sterke mate afhangen van de leiding en de bekwaamheid van de voorzitter. Wij hebben ons over de vervulling van deze functie emstig beraden en menen daarvoor een zeer geschikte jurist te hebben gevonden, die ook bereid zou zijn een benoeming te aanvaarden. In verband met het feit dat deze nog gedurende korte tijd een andere functie moet vervullen, is diens benoeming eerst over enkeie weken mogelijk. Vandaar dat wij U thans voorstellen één der vice-voorzitters tijdeiijk te belasten met het voorzitterschap. Over de definitieve bezetting van deze plaats zullen wij U dus zo spoedig mogeiijk een nader voorstel doen. In verband hiermede bieden wij U thans de volgende aanbeveling aan onder toevoeging van de mededeling dat bij de samenstelling van deze aanbeveling is uitgegaan van de gedachte dat zowel huurders als ver- huurders op een goede vertegenwoordiging in de commissie aanspraak kunnen maken. le vice-voorzitter, tevens tijdelijk voorzitter: 1. W. M. van Hengelaar, 2. H. C. Lefering, Alb. Thymlaan 53. 2e vice-voorzitter: 1. A. A. Hendriks, Heemst. Dreef 6. Oude Posthuisstraat 46. 2. W. A. Turkenburg, Sumstrastraat 24.

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 5