158 4e afd. 22 december 1955. 6e WIJZIGING DER BOUW- EN WONINGVERORDENING. Aan de Raad. Bij de wet van 16 december 1954, S. 603, is in het belang van de be- scherming van de bevolking tegen de gevolgen van oorlogsgeweld onder meer artikel 1 bis van de Woningwet gewijzigd. Dit artikel luidt thans als volgt „1. Wij kunnen bij algemene maatregel van bestuur in het belang van de bescherming van de bevolking tegen de gevolgen van oorlogs- geweld, regelen geven omtrent de inhoud van de voorschriften, bedoeld in artikel 1. 2. De gemeenteraad is verplicht binnen 6 maanden na het in werking treden van een algemene maatregel van bestuur, als in het vorige lid bedoeld, de voorschriften bedoeld in artikel 1 daarmede in over- eenstemming te brengen. 3. Indien de gemeenteraad binnen de gestelde termijn niet aan de in het vorige lid bedoelde verplichting voldoet, brengen Gedeputeerde Staten onder onze goedkeuring de in het vorige lid bedoelde wijzi- ging aan. Tevoren horen Gedeputeerde Staten de inspecteur, belast met het toezicht op de handhaving van de wettelijke bepalingen betreffende de volkshuisvesting." Ter uitvoering van het eerste lid van artikel 1 bis der Woningwet zijn bij koninklijk besluit van 28 Juni 1955, S. 261, regelen gesteld omtrent hetgeen de gemeentelijke bouwverordeningen terzake zullen moeten be- palen. Teneinde te voldoen aan de door de wet opgelegde plicht stellen wij U voor de Bouw- en woningverordening aan te vullen met de in het ont- werp-besluit opgenomen bepalingen. De op deze aangelegenheid betrekking hebbende stukken liggen voor U ten raadhuize ter inzage. Heemstede, 14 december 1955. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 1