98 4e Afd. 27 september 1956 Toelichtende beschrijving', behorende bij herziening I van het uitbrei- dingsplan regelende de bestemming in hoofdzaak van het landelijk gebied der gemeente Heemstede. Het uitbreidingsplan in hoofdzaak, vastgesteld bij raadsbesluit van 1 juli 1954 no. 65 werd goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Noord- holland, bij besluit van 13 juli 1955, no 346, met uitzondering van: le. een gedeelte van het terrein bestemd voor rioolwaterzuivering, omdat Gedeputeerde Staten het gewenst achten dat voor een deel van dat gebied reeds thans de hoogte der gebouwen aan een beperking wordt onderworpen; 2e. de in het renvooi onder A, b en B>-b, voorkomende zinsnede welke, be- haive andere bebouwing, ook een woning voor de zgn. rustende boer mogelijk maakt, omdat Gedeputeerde Staten van oordeel zijn, dat ten- einde te voorkomen dat het landelijk gebied der gemeente te dicht bebouwd wordt, aan agrariers die zich terugtrekken uit hun bedrijven in beginsel woningen ter beschikking dienen te worden gesteld in de dorpskern. Van de zijde van het gemeentebestuur is vôör de goedkeuring van het besluit van 1 juli 1954 aan Gedeputeerde Staten de toezegging gedaan, dat te gelegener tijd bevorderd zou worden, dat geen bebouwing zal piaats hebben van de gronden, bestemd voor bloembollenteelt of andere agra- rische doeleinden gelegen aan de Herenweg tegenover „Huis te Manpad". Het is nodig gebleken, aan het terrein aan de Cruquiusweg, waarop het sportpark van de sportvereniging H.B.C. is ontworpen, de bestemming „actieve recreatie" te geven. De bovenvermelde wijzigingen zijn alle in herziening I van het uitbrei- dingsplan regelende de bestemming in hoofdzaak van het landelijk gebied der gemeente Heemstede verwerkt. Behoort bij raadsbesluit van 27 september 1956. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1956 | | pagina 21