i 4e afd. 31 januari 1957. ROOIEN VAN BOMEN IN DE CAMPHUYSENLAAN. Aan de Raad, Van de 29 in de Camphuysenlaan staande sierkersbomen zijn er 12 dood. De overige verkeren in een zodanige toestand, dat verscheidene ervan gerooid moeten worden. Deze laan biedt vooral in het vroege voorjaar, door haar beplanting, een schilderachtig aspect. Het gaat ons daarom ter harte, dat dit mooie aan- zicht te loor zal gaan, doch na deskundige voorlichting zijn wij tot de slotsom gekomen, dat hier resoluut moet worden ingegrepen om, althans in de toekomst, weer een goed geheel te verkrijgen. Het rooien van een deel der bomen en de vervanging daarvan door jonge aanplant, zou geen bevredigend resultaat bieden omdat daardoor een zeer ongelijke beplanting zou ontstaan en de nu te sparen bomen bovendien binnen enkele jaren toch eveneens verwijderd zouden moeten worden. De enig juiste maatregel is, dat alle thans aanwezige bomen gerooid en vervangen worden door een geheel nieuwe beplanting. Momenteel zijn mooie jonge bomen verkrijgbaar, die op een hoogte van plm. 2.25 m. vertakken en, indien spoedig geplant, reeds dit jaar behoorlijk kunnen bloeien. De kosten van aankoop van deze bomen kunnen bestreden worden uit de opbrengst van de te rooien bomen. Op grond van het vorenstaande stellen wij U voor, alle in de Camphuysen- laan staande sierkersbomen te doen rooien en een nieuwe beplanting met jonge gelijksoortige bomen (prunus serrulata kanzan) te doen aanbrengen. Een ontwerp-besluit bieden wij U hierbij ter vaststelling aan. Heemstede, 16 januari 1957. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling. De Raad der gemeente Heemstede, Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 16 januari 1957; DESLUIT: alle in de Camphuysenlaan staande sierkersbomen te doen rooien en te doen vervangen door gelijksoortige jonge bomen. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 31 januari 1957. De secretaris, Dc voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1957 | | pagina 11