29 4e Afd. 21 maart 1957. UITVOERING WERKEN IN VERBAND MET SPOORWEGVIADUCT OVER DE ZANDVOORTSELAAN. Aan de Raad, Bij Uw besluit van 28 juni 1956, no. 68 verleende U ons college een krediet groot /238.000,voor het uitvoeren van verschillende werken aan de wegen, de riolering en de leidingen voor gas en elektriciteit, in verband met het maken van een spoorwegviaduct over de Zandvoortselaan. Bij de nadere uitwerking van de plannen voor de reorganisatie van de Zandvoortselaan en het Roemer Visscherplein is het, na overleg uiet de dienst van weg en werken der Nederlandsche Spoorwegen wenselijk ge- bleken, de wegindeling, zoals die aanvankelijk werd ontworpen, enigszins te wijzigen. Deze wijzigingen omvatten in hoofdzaak: 1. het maken van twee halteplaatsen voor autobussen in de Zandvoortse- laan, ten westen van de spoorbaan; 2. het maken van meer parkeerruimte op het Roemer Visscherplein; 3. het maken van meer parkeerruimte tussen de spoorbaan en de Leidse- vaart. Het is noodzakelijk de halteplaatsen buiten de hoofdrijbaan aan te leggen ten einde het doorgaande verkeer geen hinder te doen ondervinden van geparkeerde autobussen. Naast de halteplaatsen worden vluchtheuvels aangelegd, waarvan de bus- passagiers gebruik kunnen maken op hun weg van en naar het station via de aan te geven oversteekplaatsen. Voor het maken van de noordelijke halteplaats zal het noodzakelijk zijn, dat de parallelweg iets meer naar het noorden wordt afgebogen. Daarvoor zullen van enige percelen langs de Zandvoortselaan strookjes van de voor- tuinen nodig zijn. Door de aanleg van de zuidelijke halteplaats wordt het Roemer Visscher- plein aan die zijde versmald en het plantsoen in zuidelijke richting ver- legd. De parkeerruimte voor auto's waarvoor een strook grond ter breedte van 14 meter nodig is, moet daardoor naar de aangrenzende speelweide verschoven worden. Om het steeds toenemende aantal auto's een behoorlijke parkeergelegen- heid te kunnen bieden in de directe omgeving van het spoorwegstation ligt het in het voornemen om ook de parkeerruimte aan de oostzijde van de spoorbaan iets verder uit te breiden. In totaal is parkeerruimte ont-- worpen voor ongeveer 63 auto's, te weten voor 29 aan de oostzijde en voor 34 aan de westzijde van de spoorbaan. De meerdere kosten voor het maken van de halteplaatsen voor auto- bussen, verkrijging van de benodigde strookjes grond, verplaatsen van hekwerken en het maken van meer parkeerruimte, worden begroot op f 28.000,—. Niettegenstaande wij uiteraard onze volle medewerking wensen te ver- lenen aan de van regeringswege genomen maatregelen ter beperking van de omvang der kapitaalsuitgaven, menen wij toch dat de onderhavige wijziging van het plan tot reorganisatie van de verkeerssituatie in de omgeving van het spoorwegstation doorgevoerd moet worden. De wijzi- ging kan thans uitgevoerd worden binnen het raam van het gehele werk en kost daardoor belangrijk minder dan wanneer na enige tijd, wanneer in de praktijk zou gebleken zijn, dat de toestand onhoudbaar was, tot wijziging zou moeten worden overgegaan.

Raadsnotulen Heemstede | 1957 | | pagina 23