40 2e Afd. 25 april 1957. VERNIETTWING TRAN SFORMATORSTATION VALKENBURGERLAAN. Aan de Raad, In ons voorstel, hetwelk leidde tot Uw besluit van 30 augustus 1956, no. 93, tot vernieuwing van het transformatorstation aan de Haemstede- laan d'eelden wij U reeds mede, dat het in 1923 tot stand gekomen trans- formatorstation aan de Valkenburgerlaan evenmin als het eerstgenoemde aan redelijk te stellen eisen van veiligheid voldeed. Het voornaamste bezwaar is wel, dat de installatie in een te kleine ruimte is ondergebracht. Dit doet een explosie bij een eventuele kortslui- ting in de hoogspanning, gelijk onlangs in het station aan de Haemstede- laan is voorgekomen, tot de mogelijkheden behoren. Het is daarom nood- zakelijk, dat tot vernieuwing van dit station wordt overgegaan. Om tech- nische redenen zal het niet mogelijk zijn het bestaande station tijdens de bouw van het nieuwe buiten werking te stellen. Het nieuwe gebouwtje zal dus naast het oude moeten worden opgetrokken. Daartoe bestaat ge- legenheid direct achter het wachthuisje voor de autobuspassagiers, mits de daar aanwezige opstal, welke aan een hobbyclub in gebruik is gegeven, wordt gesloopt. De stichtingskosten van het gebouwtje, zoals aangegeven op de voor U bij de stukken ter inzage liggende tekening, worden begroot op 13.000, Opgemerkt wordt nog, dat op deze tekening tevens een nieuw wachthuisje is geprojecteerd. Met een vernieuwing van dit huisje zouden wij voors- hands echter nog willen wachten. Een specificatie van de kosten van de elektrische installatie, welke in totaal op 19.200,worden geraamd, is opgenomen in het mede voor U ter inzage gelegde advies van de directeur der gemeente gas-, duinwater- en elektriciteitsbedrijven d.d. 14 maart 1957, no. 30-4-3264. Wij mogen U thans verzoeken een bedrag van in totaal 32.200, voor het in hoofde dezes vermelde doel te onzer beschikking te stellen door vaststelling van nevensgaand ontwerp-besluit. burgemeester en wethouders een krediet te verlenen groot 32.200, ten behoeve van de vemieuwing van het transformatorstation aan de Valkenburgerlaan en dit bedrag te brengen ten laste van de kapitaal- dienst der begroting van het elektriciteitsbedrijf Heemstede, 17 april 1957. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling. De Raad der gemeente Heemstede; Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; BESLUIT: Gedaan ter openbare raadsvergadering van 25 april 1957.

Raadsnotulen Heemstede | 1957 | | pagina 11