25 april 1957. 41 d. het organiseren van in de praktijk noodzakelijk gebleken onderiinge hulpverlening bij het optreden van tijdelijke plaatselijke gastekorten. Deze desiderata hebben tot richtsnoer gediend voor de ontwerp-statuten der op te richten naamloze vennootschap Gasvoorziening Noordwest-Ne- derland. De rechtsvorm der naamloze vennootschap is voor de beoogde samenwerking gekozen, omdat hierbij in hoofdzaak technische belangen worden behartigd en een snelle besluitsvorming wenselijk werd geacht. Bovendien is deze vorm ook gegeven aan de op te richten Nationale Gas Maatschappij. Blijkens de ontwerp-statuten stelt de vennootschap zich ten doel het in samenwerking met haar aandeelhouders bevorderen van een rationele gasvoorziening in het regionale gebied Noordwest-Nederland, zulks onder meer door: a. het deelnemen in de Nationale Gasmaatschappij N.V., gevestigd te 's-Gravenhage b. het aangaan van overeenkomsten met haar aandeelhouders, waarin tussen ieder van hen afzonderlijk en de vennootschap de mate en wijze van de hiervoor bedoelde samenwerking zal worden vastgesteld. Deze overeenkomsten zullen een doelmatige coördinatie van de gas- voorziening in Noordwest-Nederland bevorderen. Zij zullen zich even- wel niet inlaten met de distributie van gas. Het maatschappelijk kapitaal der vennootschap is gesteld op 120.000,- verdeeld in 200 aandelen van 600,Bij de oprichting der vennootschap zal in het kapitaal worden deelgenomen door: de gemeente Amsterdam voor 20 aandelen Beverwijk 5 Bloemendaal 1 aandeel Bussum 1 Haarlem 20 aandelen Haarlemmerliede c.a. 1 aandeel Haarlemmermeer voor 1 Heemstede 1 Hilversum 14 aan'delen Huizen 1 aandeel Laren 1 Muiden 1 Nieuwer-Amstel 1 Ouder-Amstel 1 Velsen 5 aandelen Weesp 1 aandeel Zandvoort 1 het gasbedrijf Zaanstreek-Waterland 13 aandelen Gosvoorziening Kop Noordholland N.V. 11 De vennootschap zal worden bestuurd door een directie onder toezicht van een raad van commissarissen. De leden der directie worden benoemd door de algemene vergadering van aandeelhouders, evenals de raad van commissarissen. Deze raad zal uit ten minste 15 en ten hoogste 21 leden bestaan. De zetelverdeling in deze raad is als volgt gedacht: de gemeente Amsterdam 2 zetels de gemeente Haarlem 2 de gemeente Hilversum 2 het gasbedrijf Zaanstreek-Waterland 2 Gasvoorziening Kop Noordholland N.V. 2

Raadsnotulen Heemstede | 1957 | | pagina 14