84, 84a 2e Afd. 25 juli 1957. 20e WIJZIGING WEBKLIEDENREGLEMENT. NIEUWE LOONKEGELING WERKLIEDEN. Aan de Raad. De Minister van Binnenlandse Zaken, Bezitsvorming en Publiekrechte- lijke Bedrijfsorganisatie heeft ons bij circulaire van 12 juni 1957, no. U 26604 medegedeeld, dat de Ministerraad zijn goedkeuring heeft gehecht aan een voorstel van genoemde Minister tot wijziging van het loonsysteem voor de mannelijke werk- en vaklieden in rijksdienst. Deze wijziging heeft tot doel een nauwere aansluiting te zoeken bij de lonen en loonsystemen in de particuliere sector, voornamelijk in de metaal- industrie, en geeft voorts met name voor de volwassenen een loonbepaling, die zich beter dan de huidige verdraagt met toepassing van werkclassifi- catie. Het nieuwe systeem betekent, dat met het thans gevolgde stelsel van toekenning van periodieke verhogingen in elke loongroep wordt gebroken, waarvoor in de pla.ats treedt een systeem van beloning naar leeftijd. Bij een bepaalde leeftijd zal dan het maximum van de betreffende loongroep worden bereikt. Deze leeftijd is voor de loongroepen I en II vastgesteld op 23 jaar, voor loongroep III op 24 jaar, voor loongroep IV op 25 jaar, voor loongroep V op 26 jaar en voor loongroep VI op 27 jaar. De maxima verschillen niet van de thans geldende, met uitzondering van die voor de loongroepen II en III, welke verhoogd zijn resp. van /67,20 tot /68 16 per week en van 71,52 tot 72,96 per week. In de nieuwe lonen zijn de loonsverhogingen van 6 en 5,6 opgeno- men, doch niet de looncompensatie'in verband met de huurverhoging- in- gaande 1 augustus 1957. Vo°r hen, wier loon per week wordt uitbetaald, zal de wijziging worden ingevoerd op de eerste dag van de loonweek, waarin 1 augustus 1957 valt. De Minister verzocht ons te bevorderen, dat ten aanzien van de lonen van de werklieden in dienst dezer gemeente een overeenkomstige wiiziging tot stand zal komen. 6 6 Van het Centraal Bureau inzake gemeenschappelijke behandeling van gemeentelijke personeelsaangelegenheden is bij brief van 27 juni 1957, no. 257, gericht aan de bij dit bureau aangesloten gemeenten, een aanbevéling mtgegaan om aan dit verzoek te voldoen. Ook wij zijn van mening, dat het alleszins aanbeveling verdient, de bezoldigingsregeling voor de werklieden dezer gemeente, welke tot dus- verre gelijk was aan die van het rijk, opnieuw te conformeren aan de njksregeling dienaangaande. Hiertoe is het noodzakelijk, dat enkele artikelen van het Werklieden- regiement worden gewijzigd, alsmede dat de loontabellen voor de werklie- den en de algemene regelen omtrent de bepaling van het loon worden herzien. Ter wille van de overzichtelijkheid hebben wij een nieuwe „Loon- regeling werklieden ontworpen, bij de invoering waarvan de thans gel- dende loontabellen en algemene regelen zullen kunnen vervallen. Op grond van het vorenstaande stellen wij U voor, voor de werklieden dezer gemeente een beloningsstelsel naar leeftijd in te voeren waartoe wij U hierbij een tweetal ontwerp-besluiten ter vaststelling aanbieden. Heemstede, 17 juli 1957. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1957 | | pagina 19