84a 25 juli 1957. Loongroep Werkliedenfuncties IV. le baggerman bankwerker le chauffeur-werkman fitter hulpstratenmaker le Iantaarnpoetser-hersteller monteur rioolwerker-metselaar schilder smid timmerman tuinman machine-bankwerker chauffeur-monteur werkman in algemene dienst le klas V. le machine-bankwerker le chauffeur-monteur le fitter le monteur smid-bankwerker stratenmaker le tuinman voorwerker VI. magazijnmeester voorman bos- en plantsoenwerker voorman begraafplaats voorman gemeentereiniging voorman-vakman voorman-wegwerker magazijnmeester-chauffeur le stratenmaker 2. De werklieden worden bij hun indiensttreding en bij hun bevordering steeds ingedeeld in één der bovengenoemde loongroepen en functies. Artikel 3. 1. Indien voor een bepaalde leeftijd in een loongroep geen loon is vermeld wordt het loon vastgesteld op het bedrag, dat bij de betreffende leeftijd in de naastlagere loongroep is vermeld. 2. Nadat het maximum van loongroep I één, twee of drie jaren is ge- noten, wordt een weekloon toegekend, dat 0,48, 0,96 onderscheiden- lijk 1,44 per week hoger ligt. Artikel 4. Een verhoging van het loon gaat in met de eerste dag van de loonweek, waarin de werkman een hogere leeftijd zal bereiken. Artikel 5. 1. Bij onvoldoende dienstijver of geschiktheid kan een werkman bij het bereiken van een hogere leeftijd geen dan wel een gedeeltelijke verho- ging van het loon worden toegekend. 2. Indien na toepassing van het bepaalde in het eerste lid daartoe termen aanwezig zijn, kan worden bepaald, dat de daaruit voor de werkman voortvloeiende nadelen, hetzij met terugwerkende kracht, hetzij voor de toekomst, geheel of gedeeltelijk ongedaan worden gemaakt. 3. Van de ingevolge dit artikel genomen maatregelen wordt de betrokken werkman schriftelijk mededeling gedaan. Voor werklieden, die zich door bijzondere geschiktheid, ijver of toewij- ding onderscheiden en in andere bijzondere omstandigheden kan van de voor hen geldende lonen ten gunste worden afgeweken, zo nodig met over- schrijding van het voor de betreffende loongroep geldende maximum. Artikel 6. Artikel 7. De verstrekking van dienstkleding aan bepaalde categorieën Van werk-

Raadsnotulen Heemstede | 1957 | | pagina 22