77 2e Afd. 25 juli 1957. VERBETERING VERLICHTING ST. AUGUSTINUSSCHOOL. Aan de Raad, Het R.K. Kerkbestuur van de parochie van O. L. Vr. Hemelvaart alhier heeft onder dagtekening van 22 juni 1957 (ingekomen 26 juni 1957) een aanvrage ingediend om ten behoeve van de St. Augustinusschool aan de Molenwerfsiaan 9 krachtens artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de nodige geiden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor verbetering van de kunstverlichting. De verlichtingsinstallatie bestaat per lokaal uit 4 glasbailons van zo- danige afmetingen, dat daarin niet de lamp met het gewenste vermogen kan worden geplaatst. De verlichtingssterkte is gebieken onvoldoende te zijn, terwijl ge- noemde glasballons nogal veel hinder veroorzaken bij het kijken naar het schoolbord en wel storende helderheid in het blikveld, maar bovendien d°or hmderlijke spiegelingen in het bord. Ook de verlichting in het gym- nastieklokaal, in de spreekkamer en in de leermiddelenkamer is onvoi- Vo°r het verbeteren van de veriichtingsinstallatie heeft het bestuur te- recht een beroep gedaan op de toepassing van art. 72 e.v. der wet. De verlangde verbetering is naar ons oordeel verantwoord te achten. Aangezien voorts de normale eisen aan het geven van lager onderwijs te stellen bij de inwilliging der aanvrage niet zullen worden overschreden stelien wij U voor door vaststelling van bijgaand ontwerp-besluit genoemde aanvrage in te willigen. De Raad der gemeente Heemstede; gezien de aanvrage d.d. 22 juni 1957 van het R.K. Kerkbestuur van de parochie van O. L. Vr. Hemelvaart, alhier, om beschikbaarstelling van de benodigde gelden krachtens artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 voor het verbeteren van de kunstverlichtingsinstallatie in de St. Augustinus- school aan de Molenwerfslaan 9; overwegende, dat de aanvrage aan de gestelde voorschriften voldoet en dat met inwilliging de normale eisen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, niet zullen worden overschreden; mede gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; gelet op de bepalingen der Lager-onderwijswet 1920 en op de uitvoe- ringsvoorschriften daarvan; doende. Heemstede, 17 juli 1957. Burgemeester en wethouders van Heemstede. A. G. A. van Rappard. De secretaris, Th. M. Schelling. BESLUIT: de aanvrage in te willigen. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 25 juli 1957. De secretaris, De voorzitter.

Raadsnotulen Heemstede | 1957 | | pagina 3