125 2e Afd. 28 november 1957. VOKÖERINGr BOUW 114 WONINGEN EN 21 GARAGES GLIPPER DREEF - OOSTZIJDE. Aan de Raad, In Uwe vergadering van 31 oktober j.l. zijn door Uw medelid de heer Zegwaart een aantal vragen aan ons gesteld over de vorderingen van bo- venvermelde bouw. De voorzitter deelde daarbij toen aan U mede, dat de heer Verspoor zieh met enkele vragen over hetzelfde onderwerp tot ons had gericht. Toegezegd werd daarbij dat alle vragen tijdig schriftelijk zouden worden beantwoord en dat in de komende raadsvergadering gele- genheid zal worden gegeven voor bespreking van het in de vragen aange- roerde punt. Het behoeft o.i. geen nader betoog dat vertraging in de oplevenng van deze woningen ook door ons in hoge mate wordt betreurd. Ons college wordt bij wijze van spreken dagelijks geconfronteerd met de grote be- hoefte aan woonruimte, zodat het ons niet anders dan in hoge mate welkom is wanneer nieuw gebouwde woningen zo spoedig mogelijk betrokken kun- nen worden. Er kunnen zich echter omstandigheden voordoen van over- macht, waartoe te rekenen zijn spanningen op de arbeidsmarkt en late aflevering van benodigde materialen, die hiervoor een beletsel vormen. De vragen van de heer Zegwaart luiden 1. Op welke datum had het kompleks van 114 woningen, dat aan de Glipperweg in aanbouw is, opgeleverd moeten worden 2. Hoeveel woningen zijn op het ogenblik gereed om bewoond te worden 3. Op welk tijdstip zal het gehele kompleks gereed zijn 4. Kunnen burgemeester en wethouders maatregelen treffen waardoor de oplevering bespoedigd kan worden 5. Kan uw Kollege ook mededelen hoeveel renteverlies zal worden ge- leden door de te late gereedkoming van dit kompleks en welke gevolgen dit renteverlies heeft voor de huren van deze woningen? 6. Is het juist, dat de 21 garages behorende tot dit kompleks reeds gereed zijn en dat er momenteel slechts 11 verhuurd kunnen worden, omdat er voor de overige garages geen gegadigden kunnen worden aangewe- zen, daar er nog geen bewoners zijn 7. Acht u het ook onjuist, dat de volgorde van eerst garages afbouwen en daarna woonhuizen is toegepast? 8. Wie is naar uw mening aansprakelijk te stellen voor de huurderving van de nog niet verhuurde garages 9. Is uw Kollege bereid alles te doen wat mogelijk is om te voorkomen, dat ten gevolge van de veel te late oplevering van dit kompleks en het geruime tijd onverhuurd blijven van een aantal garages de huren van de woningen ekstra hoog worden Deze vragen worden als volgt door ons beantwoord 1. Na de gunning op 6 januari 1956 is de aannemer direct begonnen. Uitgaande van het in het bestek genoemde aantal werkbare dagen, dus met inbegrip van regendagen, vakanties en andere verletdagen, zou het

Raadsnotulen Heemstede | 1957 | | pagina 1