136 2e Afd. 19 december 1957. AANSCHAFFING TRANSPOKTAUTO TEN BEHOEVE VAN DE GEMEENTE GAS-, DUINWATEÏt- EN ELEKTRICITEITSBEDKIJVEN. Aan de Raad, Het controleren van de elektrische straatverlichting geschiedde de laatste jaren met een ladderwagen, gedreven door een 98 cm3 Sachsmotor. De ervaring heeft geleerd, dat deze motor voor dit doel te licht is. Wij meenden aanvankelijk, dat zou kunnen worden volstaan met een revisie van de ladderwagen. De gestadige uitbreiding der elektrische straatver- lichting heeft ons echter doen zoeken naar een meer afdoende oplossing hiervoor. Wij menen, dat deze gevonden kan worden door de thans in ge- bruik zijnde ladder, welke nog in een redelijke conditie verkeert, te mon- teren op een transportauto met cabine doch zonder huif. Een dergelijke auto heeft bovendien een behoorlijke laadruimte, zodat de nodige mate- rialen kunnen worden medegenomen. De kosten van aanschaffing van deze auto met inbegrip van het aanbrengen van een draaischijf, waarop de lad- der gemonteerd zal worden, bedragen naar schatting 7000, Het onderstel van de thans in gebruik zijnde ladderwagen behoudt zijn waarde, doordat het dienst kan blijven doen om kleiner materiaal zoals gasmeters, gereedschap en buizen te vervoeren. In de ontwerp-begroting van het elektriciteitsbedrijf voor 1958 was onder volgno. 14 een bedrag van f 3000,geraamd voor revisie van de ladder- wagen, welke raming, indien door Uw college bovenstaand krediet van f 7000,wordt verleend, kan komen te vervallen. Wij zouden echter volg- no. 18 der ontwerp-begroting voor het gasbedrijf met een bedrag van 3000,verhoogd wiilen zien, omdat het op deze post geraamde bedrag voor onderhoud van gebouwen en dienstwoningen onvoldoende is, om het herstel der daken boven de smederij, het waslokaal, het schaftlokaal en het kantoor van de opzichter van het gasbedrijf, welke daken lekkages vertonen, te kunnen bekostigen. Hiervoor zal een begrotingswijziging aan U worden voorgelegd. Wij stellen U thans voor door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-be- sluit ons een krediet van 7000,voor de aanschaffing van eerdergenoem- de transportauto te verstrekken. Heemstede, 27 november 1957. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; BESLUIT: aan burgemeester en wethouders een krediet van 7000,ter beschik- king te stellen ten laste van de kapitaaldienst der begroting voor het elek- triciteitsbedrijf voor de aanschaffing van een transportauto zonder huif en van een daarop te monteren draaischijf. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 19 december 1957. De secretaris, De vj

Raadsnotulen Heemstede | 1957 | | pagina 13