137 2e Afd. 19 december 1957. UITBREIDING NICOLAAS BEETSSCHOOL. Aan de Raad. Het bestuur der vereniging Bijzonder Protestantse Scholen, alhier, heeft onder dagtekening van 1 november 1957 een aanvrage ingediend om ten behoeve van de Nicolaas Beetsschool aan de Bosboom Toussaintlaan op grond van artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 medewerking te willen verlenen tot het uitbreiden van die school met één lokaal. De school is sinds september j.l. toegenomen met 30 leerlingen en telt er thans 297, terwijl het niet uitgesloten geacht wordt dat genoemd aantal nog verder zal stijgen. De school heeft 8 gewone leslokalen en aan de school zijn, met inbegrip van het hoofd, 8 leerkrachten verbonden; de wedde van één leerkracht wordt door het rijk extra vergoed. Met ingang van 1 januari a.s. komt genoemde school in aanmerking voor de vergoeding van een boventallige leerkracht ten laste van de ge- meente. Voor die leerkracht is thans geen lokaal aanwezig. Voorlopig kan een oplossing gevonden worden door het huren van een lokaliteit in de Pinksterkerk aan de Camplaan. De Commissie van Beheer van die kerk is bereid tegen een nader te bepalen huursom een lokaal tijdelijk ten behoeve van de Nicolaas Beetsschool in gebruik af te staan. Ook behoort nog enig meubilair en enkele wandkaarten te worden aan- geschaft. Het bestuur heeft zich verplicht om ingevolge art. 73 der wet de vereiste waarborgsom te storten, zodat de aanvrage aan de wettelijke voorschriften voldoet. Op grond van het vorenstaande stellen wij U voor door vaststelling van het bijgaand besluit de in de aanhef bedoelde aanvrage in te willigen. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders van 4 december 1957; gelet op de bepalingen der Lager-onderwijswet 1920 en op de uitvoerings- voorschriften daarvan; aan het bestuur der vereniging Bijzondere Protestantse Scholen, alhier, ingevolge zijn aanvrage van 1 november 1957 met betrekking tot zijn school aan de Bosboom Toussaintlaan 18, de Nicolaas Beetsschool, mede- werking te verlenen tot: a. het uitbreiden met één lokaal; b. het aanschaffen van enig meubilair en enkele wandkaarten in een te huren lokaliteit zolang het onder a gepoemde lokaal niet kan worden Heemstede, 4 december 1957. Burgemeester en wethouders van Heemstede. A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling. BESLUIT: gebouwd. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 19 december 1957. De secretaris, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1957 | | pagina 15