J a 141 2e Afd. 19 december 1957. GELDLENING /16.000,- De Raad der gemeente Heemstede; gehoord het voorstel van burgemeester en wethouders gelet op de artikelen 170 en 228 der gemeentewet; BESDUIT: ten laste der gemeente Heemstede, hierna te noemen „geldneemster", een geldlening aan te gaan groot 16.000,met de N.V. Bank voor Ne- derlandsche Gemeenten te 's-Gravanhage, hierna te noemen ,,geldgeefster", tegen een koers van 100 en verder op de grondslag van de volgende voorwaarden Artikel 1. Het ter leen te verstrekken bedrag zal door geldgeefster worden verstrekt en door geldneemster worden opgenomen in vijf termijnen, te weten: a. één termijn, vervallende in 1957, en wel per 16 december /6.000, b. vier termijnen, vervallende in 1958, en wel per 1 maart 2.500, 2 juni 2.500, 1 september 2.500, 1 december 2.500, Geldgeefster zal over de in 1957 te verstrekken termijn een bereidstellings- provisie van twee procent en over de in 1958 te verstrekken termijnen een bereidstellingsprovisie van twee en een half procent berekenen. Deze be- reidstellingsprovisie zal telkens bij de verstrekking van een termijn der lening op het bedrag van die termijn in mindering worden gebracht. De gehoudenheid van geldgeefster tot hetgeen hiervoor werd overeenge- komen zal evenwel met betrekking tot enige overeengekomen termijn komen te vervallen, indien naar het oordeel van geldgeefster van haar in redelijkheid het verstrekken van die termijn niet kan worden verlangd, omdat één of meer van de instellingen, die aan haar, geldgeefster, de nodi- ge gelden voor het aangaan van de onderhavige en overeenkomstige geld- leningen zullen verstrekken, die gelden niet of niet ten volle zullen ver- strekken op grond van hetgeen dienaangaande met deze insteilingen door geldgeefster is overeengekomen. De uitbetaiing zal telkenmale geschieden tegen afgifte door geldneemster aan geldgeefster van een schuldbekentenis, waarin verwezen wordt naar deze akte en waarin de valutadatum wordt vermeld, waaronder de rekening van geldneemster bij geldgeefster wordt gecrediteerd. Artikel 2. Geldneemster zal over het opgenomen niet afgeloste nominale bedrag der lening een tegen vier en een kwart ten honderd per jaar berekende rente betalen. De rente zal worden voldaan in haifjaarlijkse termijnen, tei- kens op 1 augustus en op 1 februari van elk jaar, de eerste maal op 1 februari 1958 over de alsdan sedert de eerste opneming verstreken periode. Artikel 3. Onverminderd het bepaalde in het derde lid zal geldneemster de in 1957 opgenomen nominale bedragen terugbetalen in dertig termijnen, waarvan de eerste vervalt op 1 augustus 1958, de tweede een jaar later en zo ver- volgens. De in de jaren 1958 tot en met 1986 vervallende termijnen zullen

Raadsnotulen Heemstede | 1957 | | pagina 23