135 4e Afd. 19 december 1957. SUBSIDIE AAN R.K. SPORTVERENIGING H.B.C. Aan de Raad, Bij Uw besluit van 25 oktober 1956, no. 117 heeft Uw Raad o.m. in prin- cipe goedgevonden, dat telkenjare, bij de behandeling der gemeentebegro- ting, voor het eerst zo mogelijk bij die voor 1957 nader zal worden over- wogén ofen tot welk bedrag een subsidie aan de r.k. Sportverenigmg H B.C. zal worden verleend, ter bestrijding van het jaarlijks tekort op de exploitatie van het sportpark aan de Cruquiusweg, onder beding, dat bij de beoordeling van de aanvraag zowel de financiële positie van de Sport- vereniging als die van de Stichting Sportpark H.B.C. in aanmerking zal worden genomen. Aangezien eerst in de loop van 1957 door de Stichtmg een begin kon worden gemaakt met de bouw van de opstailen op de sportterreinen aan de Cruquiusweg, was een subsidie-aanvraag voor dat jaar niet nodig. De Stichting heeft inmiddels de grond van het sportcomplex in eigendom ver- kregen en men verwacht dat de opstallen in april of mei 1958 in gebruik genomen zulien kunnen worden. In verband met dit laatste heeft de r.k. Sportvereniging H.B.C. een verzoek ingediend om voor 1958 een subsidie uit de gemeentekas te mogen ontvangen. Bij het verzoek zijn de nodige bescheiden gevoegd, waaruit de financiele postitie, zowel van de Stichting als van de Sportvereniging, blijkt. In ver- melde bescheiden is rekening gehouden met een afschrijving van het ter- rein en opstallen in 25 jaar. Een afschrijving in 50 jaar achten wij evenwel alleszins verantwoord. Het bedrag dat aan belastingen in de overgelegde begroting is geraamd kan lager gesteld worden omdat voor 1958 voor de gebouwde eigendommen nog geen grondbelasting, straatbelasting en bundergeld verschuldigd zal zijn Dit is evenzeer het geval met de kosten van verwarming, enz., omdat het complex eerst omstreeks mei 1958 in gebruik genomen zal worden en dus gedurende een gedeelte van het jaar nog geen gas en andere brand- stoffen gebruikt zullen worden. Voorts hebben wij op de verschillende onderdelen van H.B.C. een extra nadelig saldo becijferd, dat ook aanwezig geweest zou zijn indien geen nieuw Sportpark aangelegd zou zijn en dat, naar ons gevoeien, door de Sportraad gedragen dient te worden. Wanneer wij deze verminderingen van lasten in aanmerking nemen, komen wij tot de slotsom, dat een gemeentelijk subsidie over 1958 van f 4100,nodig en verantwoord is. Onder mededeling, dat de desbetreffende stukken ten raadhuize voor U ter inzage liggen, nodigen wij U uit, door vaststelling van bijgaand ont- werp-besluit, ten laste van het dienstjaar 1958, onder eventueel nader door ons vast te stellen voorwaarden, aan de r.k. Sportvereniging H.B.C. een bijdrage te verstrekken groot f 4100,— ter bestrijding van het tekort op de eploitatie over dat jaar van het Sportpark aan de Cruquiusweg. Onder volgnummer 546 van de U aangeboden begroting voor 1958 is /200,— uitgetrokken als subsidie voor de jeugdgroep gymnastiek van H.B.C. Bij aanneming van dit voorstel zal deze post moeten vervallen. Zo- wel het verlenen van het subsidie ad 4100,als het vervallen van de post van /200,zullen in een afzonderlijke wijziging van de gemeente- begroting worden verwerkt. In Uw bovenvermeld besluit van 25 oktober 1956, no. 117 heeft Uw Raad zich in beginsel bereid verklaard, de rente en afschrijving te garanderen van een door de Stichting Sportpark H.B.C. ten behoeve van de bouw en inrichting van een tribune, enz. bij de sportvelden van de Sportvereniging H.B.C. aan de Cruquiusweg af te sluiten geldlening van maximaal 100.000,—.

Raadsnotulen Heemstede | 1957 | | pagina 9