76 2e Afd. 26 juni 1958. worden vastgesteld, hoewel reeds gedurende kortere of langere tijd de toeslag van 3 werd genoten. Door het Centraal Bureau inzake gemeenschappelijke behandeling van gemeentelijke personeelsaangelegenheden is over het bovenstaande bij brief van 10 mei 1958, no. 218 advies uitgebracht. Overeenkomstige toe- passing van de rijksmaatregelen ten aanzien van het gemeentepersoneel wordt daarin gaarne aanbevolen, doch tevens wordt plaatselijk overleg gewenst geacht. Wij kunnen ons uiteraard nog geen volledig oordeel vormen omtrent aard en omvang van de hierboven in het kort weergegeven moderne loontech- nieken. Wij verwachten echter wel, dat de toepassing hiervan in de prak- tijk moeilijkheden zal kunnen opleveren. Niettemin menen wij dat wij U moeten voorstellen, in principe te beslui- ten tot invoering van een en ander over te gaan, ten einde de werklieden dezer gemeente niet achter te stellen bij die in dienst van het rijk, andere gemeenten en het particuliere bedrijfsleven. Tevens bestaat dan de moge- Iijkheid reeds ingaande 1 april 1958 aan de werklieden de tijdelijke over- gangstoeslag van 3 toe te kennen, welke toeslag zeer zeker gerecht- vaardigd en noodzakelijk is te achten. De betreffende circulaires, alsmede het advies van de plaatselijke com- missie van overleg, groep werklieden, zijn voor U ter inzage gelegd. Op grond van het bovenstaande stellen wij U voor tot vaststelling van nevensgaand ontwerp-besluit over te gaan. Zoals wij hierboven reeds vermeldden, zullen de voorbereidende maat- regelen tot verwezenlijking van de invoering van werkclassificatie en pres- tatiebeloning vöör 1 januari 1959 moeten worden getroffen. Omtrent de aard van deze maatregelen zullen wij ons nader beraden en zullen U te zijner tijd voorstellen bereiken. Heemstede, 18 juni 1958. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De seeretaris, T. M. Schelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1958 | | pagina 21