77 2e Afd. 26 juni 1958 nieuwe salarisschalen, opgenomen in bijgaand ontwerp-besluit, is dan ook aansluiting gezocht bij de bedragen welke het rijk voor de betreffende rangen heeft, doch wij hebben tegelijkertijd gestreefd naar een plaatselijk gewenste en logische opbouw van de schalen. Hierdoor wordt aan de wens van de minister voldaan an wordt boven- dien tweeëerlei voordeel bereikt nl. a. bij incorporatie van diverse toelagen in de salarissen behoeft niet tel- kens gepast en gemeten te worden om een aanvaardbaar stelsel van periodieke verhogingcn te vinden, doch kan van de rijkssalaristabellen gebruik worden gemaakt; b. de rijksrangen overlappen elkaar met steeds dezelfde bedragen, terwijl dit bij de bestaande gemeentelijke regeling sedert 1954 door de diverse loonronden niet meer het geval is; invoering van de rijksbedragen voor- komt bij bevordering moeilijkheden en onbillijkheden. Voor een viertal salarisschalen (oud III en Hla, nieuw III; oud IVa, nieuw: ondergebracht in V; oud XVI, nieuw XVII), welke bij het rijk niet voorkomen, kon door een kleinere of grotere optrekking van de bestaande maxima eveneens aansluiting bij de rijksbedragen worden gevonden en werd een bevredigend geheel verkregen. De in artikelöder jaarwedderegeling genoemde functies, voor zover zij een volledige dagtaak vormen, zijn ook met 162,per jaar verhoogd, ter- wijl het salaris voor de functies van badmeester en concierge Bronstee- school tevens opgetrokken is tot een salarisbedrag, voorkomende bij het rijk. Aangezien de beloning voor de concierge van de Bronsteeschool naar het oordeel van de minister van binnenlandse zaken aan de hoge kant is, is het bedrag waarroede diens salaris is opgetrokken gecompenseerd door verlaging van de vaste toelage welke aan deze functie verbonden is. Volgens de ministeriële circulaire moeten garantietoelagen door de nieuwe salarisverhogingen worden ingelopen. De vaste garantietoelagen welke zijn toegekend krachtens het bepaalde onder I B van het raadsbesluit van 30 januari 1958, no. 10 komen daardoor te vervallen. Bij de inpassing van de salarissen in de nieuwe schalen zal met bedoelde garantietoelagen rekening worden gehouden. Door voormelde wijzigingen der salarisschalen wordt het tevens wense- lijk artikel 9, le lid, van de jaarwedderegeling regelende o.m. het salaris bij bevordering, te herzien en af te stemmen op de bepalingen van het rijk dienaangaande. Over de in de ministeriële circulaires besproken salarisvoorzieningen is door het Centraal Bureau inzake gemeenschappelijke behandeling van ge- meentelijke personeelsaangelegenheden bij brief van 10 mei 1958, no. 218 advies uitgebracht. Hierin wordt overeenkomstige toepassing van de rijks- maatregelen ten aanzien van het gemeentepersoneel gaarne aanbevolen, doch wordt tevens de wenselijkheid uitgesproken dat plaatselijk overleg zal plaats vinden. De in dit voorstel genoemde stukken alsmede het advies van de plaat- selijke commissie van overleg, groep ambtenaren, zijn voor U ter inzage gelegd. Wij stellen U voor een en ander te bekrachtigen door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit. Heemstede, 18 juni 1958. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1958 | | pagina 24