86 4e Afd. 26 juni 1958. AANKOOP GROND RIVIERENBUURT. Aan de Raad, Voor de verwezenlijking van het uitbreidingsplan-in-onderdelen „PIan Rivierenbuurt en Ipenrode" is het gewenst, dat de gemeente de eigendom verkrijgt van het terrein, gelegen tussen de bestaande rivierenbuurt en de Leidsevaart en van de verbindingsweg tussen de Herenweg en de Leidse- vaart met brug naar de terreinen van de Amsterdamse waterleidingen. Met het gemeentebestuur van Amsterdam hebben wij langdurige onder- handelingen gevoerd, welke tot het resultaat hebben geleid, dat de ge- meente Amsterdam bereid is het gedeelte van het perceel, kadastraal be- kend gemeente Heemstede, sectie B, no. 6035, ter oppervlakte van pl.m. 29.260 m2, met inbegrip van de brug over de Leidsevaart zoals op bijgaan- de tekening no. 30005.1 in gele en groene kleur is aangegeven aan de ge- meente Heemstede te verkopen voor de som van f 51.205, Op deze prijs wordt in mindering gebracht een bedrag van f 10.000, voor het gekapitaliseerde onderhoud van de bestaande verbindingsweg en brug, hetwelk voor de gemeente Amsterdam door deze overdracht komt te vervallen. Ten behoeve van de instandhouding van leidingen en kabels met toe- behoren, welke gelegen zijn in het op de tekening in groene kleur aange- geven terreingedeelte, verbindt de gemeente Amsterdam aan deze verkoop de voorwaarde, dat ten iaste van dat gedeelte een zakelijk recht wordt gevestigd, krachtens hetwelk daarop geen bebouwing wordt toegelaten en de gemeente Amsterdam het recht verkrijgt ten behoeve van de exploitatie van de Gemeentewaterleidingen de nodige kabels en leidingen te leggen en te onderhouden. Voorts moet de gemeente Heemstede zich verbinden, dat de verharde toegangsweg naar het nog intact zijnde filterterrein ten zuiden van de aan te kopen grond, alsmede de dienstleiding naar het bestaande toiletgebouw op het te kopen terrein, de toegang tot dat gebouw en dat gebouw zelf, ten dienste van de Gemeentewaterleidingen gehandhaafd blijven en onder- houden kunnen worden, totdat ook dat filterterrein aan de gemeente Heem- stede in eigendom kan worden overgedragen, dan wel dat de gemeente Heemstede maatregelen zal treffen ter voorziening in de bedoelde verbin- dingen en objecten. De gemeente Amsterdam behoudt zich het recht voor een hoeveelheid van 2500 m3 teelgrond af te graven van het op de tekening in gele kleur aangegeven terrein, waartegenover zij een gelijke hoeveelheid zand, ter plaatse geëgaliseerd zai leveren. Wij achten de prijs en de voorwaarden, zoals deze nader zijn omschre- ven in de concept-overeenkomst betreffende deze overdracht, welke voor U ter inzage ligt, volkomen aanvaardbaar. Onder mededeling, dat de commissie voor het Grondbedrijf zich met deze aankoop geheel kan verenigen, stellen wij U voor daartoe te besluiten door bekrachtiging van bijgevoegd ontwerp-besluit. Heemstede, 18 juni 1958. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1958 | | pagina 55