88 4e Afd. 26 juni 1958. REPARATIE- EN DOORSMEERKUIL IN DE GARAGE VAN DE REINIGINGSDIENST. Aan de Raad, Op de bedrijfsbegroting voor Openbare Werken voor 1958, zoals die bij Uw besluit van 19 december 1957 werd vastgesteld, is een bedrag van 7.000,uitgetrokken ten laste van het fonds onderhoud tractie, voor de aanschaffing van een nieuwe hefbrug, in de garage op het terrein van de gemeentereiniging. Bij het ramen van voormelde post hadden wij het voornemen U te zijner tijd een voorstel te doen, waarin de besteding van het uitgetrokken bedrag nader zou worden toegelicht en geregeld. De werkkuil voor het doorsmeren en repareren van het tractiemateriaal van de reinigingsdienst, het mate- rieel voor het centrale vervoer en de brandweerauto's, welke thans ter plaatse gebruikt wordt, is beslist onvoldoende ingericht. Een afzuigin- richting voor giftige gassen ontbreekt en kan, in verband met de beperkte ruimte, daarin niet worden aangebracht. Met het oog op de toegenomen mechanisatie van de vervoersmiddelen van de verschillende gemeentediensten is het dringend nodig, dat een beter geoutilleerde herstelinrichting wordt gemaakt. Bij nadere beschouwing en uit ingewonnen deskundige beoordelingen is ons gebleken, dat aan een reparatiekuil de voorkeur moet worden gegeven boven een hefbrug, omdat bij reparaties aan de roltrommelauto's, bij ge- bruik van een werkkuil, de trommel in de hoogste stand kan worden ge- zet, wat met een hefbrug niet mogelijk is als gevolg van de beperkende werking van het garagedak. Het fonds onderhoud tractie bedroeg per 31 december 1957: 10.087,98. De kosten van het tot stand brengen van een goed uitgeruste werkkuil met afzuiginrichting voor giftige gassen belopen 9000,Indien dit be- drag ten laste van het fonds wordt gebraeht, blijft daarin dus nog ruim 1000,over. Voor het gewone onderhoud van het tractie materiaal is op de begroting eveneens een bedrag geraamd. Het komt ons voor dat een inrichting waar efficiënt en veilig gewerkt kan worden aan de reparatie van de vervoersmiddelen van de gemeente een dringende noodzaak is. Wij stellen U daarom voor ons, door vaststel- ling van bijgevoegd ontwerp-besluit, een krediet te verlenen van 9000, ten laste van het fonds onderhoud tractie, voor de inrichting van de boven- bedoelde reparatiekuil in de garage op het terrein van de gemeentereini- ging. Heemstede, 11 juni 1958. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1958 | | pagina 59