70 2e Afd. 26 juni 1958. TEGEMOETKOMING IN VERPLAATSINGSKOSTEN AAN LEIDSTERS VAN OPENBABE EN BIJZONDERE KLEUTERSCHOLEN Aan de Raad, In het eerste lid van artikel 24 der Kleuteronderwijswet is een bepaling opgenomen, krachtens welke de gemeenteraad onder goedkeuring van Gedeputeerde Staten een regeling kan treffen tot het verlenen van een tegemoetkoming aan de leidsters van de gemeentelijke kleuterscholen in de door hen te maken noodzakelijke kosten, voortvloeiende uit een ver- andering van standplaats. Wanneer van deze bevoegdheid gebruik wordt gemaakt, dan is de raad ingevolge het 2e lid van genoemd artikel gehouden tot toekenning van een gelijke tegemoetkoming aan het personeel van de in de gemeente ge- vestigde bijzondere scholen, dat in hetzelfde geval verkeert. Voör 1 januari 1956, de datum van inwerkingtreding van de Kleuter- onderwijswet, kon het personeel van de gemeentelijke kleuterscholen aan- spraak maken op deze tegemoetkoming op grond van het raadsbesluit d.d. 29 juli 1948, no. 72, tot vaststelling van het Verplaatsingskosten- besluit. Er is naar onze mening dan ook alleszins aanleiding om een in boven- genoemd artikel bedoelde regeling vast te stellen, daar anders de leidsters van de openbare en bijzondere kleuterscholen de enige groepen van ge- meentelijk en onderwijzend personeel zouden vormen, welke van de voor- delen van een dergelijke regeling zouden zijn uitgesloten. Aan onderwijzers aan openbare- en bijzondere scholen voor gewoon, voortgezet gewoon, uitgebreid lager en buitengewoon lager onderwijs kan namelijk ook een tegemoetkoming in verplaatsingskosten worden toe- gekend, zulks krachtens het door U, op grond van het bepaalde in artikel 33 der Lager-onderwijswet 1920, d.d. 25 november 1948, no. 125, genomen besluit, waarbij het gemeentelijk Verplaatsingskostenbesluit op hen van toepassing is verklaard. Ten einde in de betreffende leemte te voorzien stellen wij U voor ten behoeve van de leidsters van de kleuterscholen een overeenkomstige rege- ling te treffen door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-raadsbesluit. Heemstede, 18 juni 1958. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1958 | | pagina 5