71 2e Afd. 26 juni 1958. AANSCHAFFEN MEUBILAIR, BOEKEN EN VERANDERING VERLICHTING JACOBASCHOOL. Aan de Raad, Het r.-k. Parochiaal Kerkbestuur van de H. Bavo, alhier, heeft onder dagtekening van 8 mei 1958 (ingekomen 23 mei 1958) een aanvrage inge- diend om ten behoeve van de Jacobaschool aan de Lanckhorstlaan 9 op grond van artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de nodige gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor aanschaffing van meubilair en boeken en voor wijziging van de kunstverlichting in drie leslokalen. In 2 leslokalen ontbreken behoorlijke schoolborden, terwijl in 4 leslo- kalen een tekort aan bergruimte is; hiervoor kunnen kasten met gordijnen worden aangeschaft. Voor het onderwijzend personeel van vier klassen is het wenselijk om een- voudige bureaux met bijbehorende stoelen en podiums aan te schaffen; thans behelpt het zich met kleine en gebrekkige tafeltjes. Wegens toeneming van het aantal leerlingen van het vijfde leerjaar dienen enige boeken te worden aangeschaft. De kunstverlichting in de gehele school is onvoldoende; er zijn 7 leslokalen met slechts 2 lichtpunten en 2 leslokalen met 4 zwakke lichtpunten. In verband met de bestedingsbeperking wordt gevraagd die verlichting in 3 lokalen te verbeteren. Voor bovengenoemde aanschaffingen en voor het verbeteren van de kunstverlichting in 3 lokalen heeft het bestuur terecht een beroep gedaan op de toepassing van art. 72 e.v. der wet. Aangezien voorts de normale eisen aan het geven van lager onderwijs te stellen niet zullen worden overschreden, stellen wij u voor door vast- stelling van bijgaand ontwerp-besluit genoemde aanvrage in te willigen. Heemstede, 18 juni 1958. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretarip. T. M. Schelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1958 | | pagina 7