101 2e Afd. 31 juli 1958. VOORZIENINGEN DAKEN COMPLEX 17 DUPLEX- EN 8 EENGEZINSWONINGEN PROVINCIEBUURT. Aan de Raad. Het Bestuur van de „Woningstichting Heemstede" heeft onze aandacht gevraagd voor de slechte toestand van de daken van het complex van 17 duplex- en 8 eengezinswoningen in de Provinciebuurt. Deze woningen zijn in 1952 gebouwd. In plaats van het gebruikelijke houten dakbeschot zijn toen zgn. Conex-dakplaten aangebracht om tot een lagere aanneemsom te kunnen komen. Alhoewel reeds drastisch op de woningen was bezuinigd bleek de laagste inschrijver destijds alleen dan bereid het complex voor de door het toen- malige Ministerie van Wederopbouw vastgestelde curveprijs te bouwen indien hij genoemde Conex-dakplaten mocht gebruiken. De Provinciale Directie van de Wederopbouw en de Volkshuisvesting te Haarlem ging met toepassing van deze dakplaten akkoord. Deze dakplaten nu zijn niet waterdicht en van stonde af aan zijn er dan ook reeds klachten geweest over lekkages. Het zal nodig zijn van de per- celen Gelderlandlaan 1 tot en met 15 de dakelementen over de volle opper- vlakte met een laag ruberoid te beplakken. Voor deze bewerking zullen echter eerst de pannen en de panlatten van de dakvlakken moeten wor- den verwijderd. De kosten hiervan worden geraamd op f 4200, Daar bij de overige woningen van dit complex het euvel van de lekkages waarschijnlijk alleen gezocht zal moeten worden in de aansluitingen van lood en zink van de dakkapellen op de pannendaken wordt voorgesteld bij wijze van proef 5 van deze kapellen van verhoogde verholen gootjes en verbrede loodslabben te voorzien. De kosten hiervan worden geraamd op f 250,Indien mocht blijken dat hiermede de lekkages verholpen zijn dan kunnen de overige kapellen op dezelfde wijze behandeld worden. Vorengenoemde uitgaven kunnen bezwaarlijk door het onderhoudsfonds gedragen worden omdat daardoor de normale onderhoudswerken in het gedrang zouden komen. Wij stellen U dan ook voor om tot een bedrag van f 4450,te beschikken over de risicoreserve als bedoeld in artikel 24c van het woningbesluit, welke hiervoor toereikend is. Op grond van het vorenstaande bieden wij U bijgaand ontwerp-besluit ter vaststelling aan. De Raad der gemeente Heemstede; Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders van 23 juli 1958; BESLUIT: tot een bedrag van f 4450,te beschikken over de risicoreserve als be- doeld in artikel 24c van het woningbesluit ten behoeve van het treffen van voorzieningen aan de daken van het complex van 17 duplex- en 8 eenge- zinswoningen in de Provinciebuurt. Heemstede, 23 juli 1958. Burgemeester en wethouders van Heemstede, E. J. van Lent l.b. De secretaris, T. M. Schelling. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 31 juli 1958. De secoetaris, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1958 | | pagina 47