102 4e Afd. 31 juli 1958 AANSCHAFFING VAN EEN KOLKENZTJIGER-FAECALIËNWAGEN VOOR DE REINIGINGSDIENST. Aan de Raad, De op dit ogenblik nog bij de reinigingsdienst in gebruik zijnde faeca- liënwagen werd aangeschaft in 1926. Het oorspronkelijke chassis van het bouwjaar 1925 is in 1946 vervangen door een legertruck, bouwjaar 1943. De zuigerinstallatie van de truck verkeert in een zodanige toestand, dat reparatie niet meer mogelijk is. De laatste afschrijving van de truck heeft in 1955 plaats gehad. Na kennisneming van de vermelde bouwjaren zal het bij XJw Raad geen verwondering wekken, wanneer wij U mededelen, dat vervanging van het geheel dringend nodig is. Deze vervanging zal op de meest economische wijze plaats hebben, indien een combinatie van een kolkenzuiger en een faecaliënwagen wordt aangeschaft. Daarmede toch zal de reinigingsdienst in staat zijn om naast het ledigen van beerputten en het leegzuigen van kalkputten van de plaat- selijke wasserijen, ook de trottoirkolken en de inspectieputten van het gemeentelijke rioleringsstelsel schoon te maken en te houden en ver- stoppingen in de riolering op te heffen. Aangezien de dieselkracht, welke ook reeds bij de roltrommelauto's en de veegmachine wordt toegepast, uitst;ekend voldoet, achten wij deze trac- tie ook de aangewezene voor de kolkenzuiger-faecaliënwagen. Als chassis van deze auto wordt een D.A.F. truck-chassis, type A 1300- P-406, wielbasis 4,06 m en uitgerust met een 6-cyIinder Perkins, Diesel- motor type 6, het meest gewenst geacht. De kosten daarvan bedragen 18.335, Voor de opbouw is het meest geschikt een Neham-kolkenzuiger type K.Z. 31. Deze kan uit de cabine op het bovenvermelde chassis worden ge- monteerd. De prijs van deze opbouw bedraagt 26.000,—. De totale kosten van dit rijdend mechanisme zullen, met inbegrip van enige bijkomende kosten van openbare werken en rekening houdend met een mogelijke prijsstijging sedert de ontvangen prijsopgaven, rond 45.000,bedragen. De desbetreffende kostenramingen met het terzake uitgebracht advies van de directeur van Openbare Werken liggen voor U ter inzage. Afschrijving van het te investeren kapitaal kan plaats hebben in tien jaar. Wij zijn van oordeel, dat de aankoop van de omschreven kolkenzuiger- faecaliënwagen noodzakelijk en economisch ten volle verantwoord is en wij nodigen U daarom uit, ons, door vaststelling van bijgevoegd ontwerp- besluit, het daartoe nodige krediet te verlenen. Heemstede, 23 juli 1958. Burgemeester en wethouders van Heemstede, E. J. van Lent l.b. De secretaris, T. M. Schelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1958 | | pagina 49