104 4e Afd. 31 juli 1958. AANSCHAFFING AUTOMATISCHE OLIESTOOKINKICHTING VOOR HET POLITIEBUREAU. Aan de Raad. Tijdens de onderhouds- en schoonmaakwerkzaamheden aan de centrale verwarmingsketel in het politiebureau, welke na het afgelopen stookseizoen zijn uitgevoerd, is gebleken dat een tiental leden van de ketel, door nor- maal opgetreden oxydatie, zodanig is versleten, dat afdoende reparatie niet meer mogelijk is. De ketel dient dus voor de aanvang van het volgen- de stookseizoen vervangen te worden. - Nu de noodzaak van deze vervanging een feit is, zijn wij van mening, dat voor het politiebureau overgegaan dient te worden op een met olie ge- stookte automatische installatie. De kosten van vervanging van de bestaande ketel door een nieuwe be- dragen /2500,die van de vervanging van de ketel en van het maken van een automatische oliestookinrichting tezamen 6000, Wanneer overgegaan wordt op oliestook vergt dat dus een meerdere uitgaaf van 3500,De jaarlijkse kosten zullen voor oliestookverwar- ming ongeveer gelijk zijn aan die van verwarming met vaste brandstof. Wij zijn van oordeel dat de meerdere inrichtingskosten ten volle worden goedgemaakt door de andere voordelen, welke een automatische olie- stookverwarming biedt. Een dergelijke installatie toch is gemakkelijk regelbaar, hetgeen met name voor het politiebureau, dat permanent gelijk- matig verwarmd moet zijn, een belangrijke factor is. De bediening is eenvoudig, zodat ondeskundig stoken vrijwel is uitgesloten. Wij geven dus voor dit gebouw verre de voorkeur aan automatische oliestookverwarming boven centrale verwarming door middel van vaste brandstof en wij stellen U daarom voor, ons, door vaststelling van bijge- voegd ontwerp-besluit een krediet groot 6000,te verlenen voor het doen aanbrengen van een automatische oliestookinrichting in het politie- bureau. Het te investeren bedrag kan in 10 jaar worden afgeschreven. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van fburgemeester en wethouders d.d. 23 juli 1958; BESLUIT: a. burgemeester en wethouders een krediet groot 6000,te verlenen voor de aanschaffing van een nieuwe ketel en voor het aanbrengen van een automatische verwarmingsinrichting in het politiebureau b. het sub a aangegeven bedrag af te schrijven in 10 jaar. Heemstede, 23 juli 1958. Burgemeester en wethouders van Heemstede, E. J. v. Lent l.b. De secretaris, T. M. Schelling. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 31 juli 1958. De secretaris, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1958 | | pagina 53