De hogere totaal-winst vindt dus haar oorzaak in de geraamde exploi- tatie-resultaten van het Gasbedrijf, welke gunstig beïnvloed werden door een daling van de kolenprijs. KAPITAADSINVESTERINGEN. Voor de normale uitbreidingen der gas-, duinwater- en elektriciteitsbe- drijven, alsmede voor die uitbreidingen, waarvoor door Uw Raad reeds kredieten werden verleend, moge weder verwezen worden naar de supple- toire begrotingen, welke bij de stukken ter inzage zijn gelegd. Deze uitbreidingen staan ook vermeld in de achter de betrekkelijke be- grotingen opgenomen staten, waarin de reeds gedane en de voor het be- grotingsjaar voorgenomen investeringen zijn vermeld. Blijkens de suppletoire begrotingen wordt aan kosten van uitbreiding geraamd 1959 1958 Gasbedrijf/114.880,— f 73.500,— Duinwaterbedrijf 10.000,15.000, Elektriciteitsbedrijf 69.000,105.000, Het ligt in ons voornemen om, zodra de vooralsnog beperkte mogelijk- heden tot het doen van investeringen dit toestaan, Uw College voorstellen te doen om voort te gaan met de vervanging van de gasverlichting door elektrische verlichting, tot verbetering der verlichting van de Heemsteedse Dreef, de verzwaring van het hoogspanningskabelnet en de vervanging van elektriciteitsmeters voor enkel tarief met een telwerk met drie cijfers door meters met een telwerk met vier cijfers. Voorts zullen in het kader van het bouwrijp maken van terreinen ten westen van de Herenweg, hierna genoemd, niet onaanzienlijke investerin- gen door de drie bedrijven moeten worden gedaan. Te gelegener tijd zal hiervoor een krediet worden aangevraagd. In de kapitaaldienst der gemeentebegroting zijn ook thans weder een aantal memorie-posten ingesteld, vermeldende objecten voor de verwezen- lijking waarvan wij ons voorstellen U eerlang kredieten te vragen. Deze vermelding houdt niet in, dat zij reeds in dit begrotingsjaar tot uitvoering zullen komen. De urgentie en de financiële mogelijkheden zullen in deze bepalend zijn. Met een vermelding dezer posten moge daarom voorlopig hieronder wor- den volstaan: I. Mechanisatie van het bevolkingsregister. II. Uitbreiding van het raadhuis. III. Bouw van een politiebureau. IV. Aanleg van nieuwe zwemvijvers. V. Verbetering van het wegdek van de Heemsteedse Dreef tussen Julia- naplein en P. Aertszlaan. VI. Verbetering gedeelte Valkenburgerlaan en Glipperweg en rondweg om de Glip. VII. Verbreding van het wegdek van de Leidsevaartweg tussen Amster- damse Waterleiding en de grens met de gemeente Bennebroek. VIII. Verbetering van de Zandvoortselaan.

Raadsnotulen Heemstede | 1958 | | pagina 21