De secretaris, De voorzitter, 2e Afd. De secretaris, T. M. Schelling. BESLUIT Gedaan ter openbare raadsvergadering van 27 november 1958. 27 november 1958. KASGELDLENING 1959. Aan de Raad, Telken jare wordt door Uw College een besluit genomen tot het aangaan van kasgeldleningen voor het komende begrotingsjaar. Met het oog op de grote hoogte waartoe de gemeentelijke vlottende schuld was opgelopen was het voor 1958 nog nodig in het machtigingsbesluit een bedrag van zes miljoen gulden op te nemen. In het lopende jaar is de gemeente echter in de gelukkige omstandigheid geweest een groot deel van haar vlottende schuld te kunnen consolideren, zodat, naar het zich thans laat aanzien, voor het jaar 1959 vermoedelijk zal kunnen worden volstaan met twee miljoen guiden, waarmede wordt teruggekeerd tot het bedrag, dat voor dit doel gebruikelijk was. Wij stellen U thans voor over te gaan tot vaststelling van bijgaand ontwerpbesluit. Heemstede, 19 november 1958. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De Raad der gemeente Heemstede Gezien het voorstei van burgemeester en wethouders in de loop van het jaar 1959 ten laste van de gemeente tegen de parikoers promessen of andere schuldbrieven uit te geven ten bate van de dienst 1959 ter voorziening in de behoefte aan kasgeld en wel tot een zodanig bedrag, dat op geen enkel tijdstip van het jaar een bedrag van twee miljoen gulden zal worden overschreden, de in rekening-courant op te nemen gelden daaronder begrepen. De gelden zullen worden geleend tegen het door de Ministers van Binnen- landse Zaken, Bezitsvorming en Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie, en van Financiën bepaalde of nog te bepalen rente-percentage, dat zal gelden op het tijdstip van afgifte van een promesse of schuldbekentenis. De gelden zullen worden opgenomen, zoveel mogelijk naar gelang deze benodigd zullen zijn, terwijl zij vöôr 1 juli 1960 geheel moeten zijn afgelost.

Raadsnotulen Heemstede | 1958 | | pagina 9