152a, 152b 2e Afd. 18 december 1958. LOONCOMPENSAXIE IN VERBAND MET DE HUURVERHOGING INGAANDE 1 JANUARI 1959. 4e WIJZIGING KINDERTOELAGEREGELING. Aan de Raad, Bij Uw besluit van 25 juli 1957, nr. 83, hebt U het daarvoor in aan- merking komende gemeentepersoneel toegekend een loonbijslag en een verhoging van de kindertoelage of kinderbijslag als compensatie in verband met de huurverhoging ingaande 1 augustus 1957. Deze compensatie werd toegekend in de vorm van uitkeringen-ineens. Bij circuiaire van 26 november 1958, nr. U A 258/532, heeft de Minister van Binnenlandse Zaken, Bezitsvorming en Publiekrechtelijke Bedrijfs- organisatie ons medegedeeld, dat aan het rijkspersoneel zowel de 2 loonbijslag als de verhoging van de kindertoelage van 1 januari 1959 af niet langer in de vorm van uitkeringen-ineens zullen worden uitbetaald. De loonbijslag zal namelijk als een tijdelijke, maandelijkse c.q. weke- lijkse bijslag bij het salaris of loon worden uitbetaald, terwijl de verhoging der kindertoelage wordt opgenomen in de tijdelijke kindertoeslag, genoemd in artikel 21 a van het Bezoldigingsbesluit Burgerlijke Rijksambtenaren 1948. De minima en maxima van de loonbijslag en de bedragen van de ver- hoging der kindertoelage, welke U zijn medegedeeld in ons voorstel, het- welk leidde tot Uw hierboven aangehaald besluit van 25 juli 1957, hebben geen wijziging ondergaan. De Minister verzoekt ons te bevorderen, dat voor het gemeentepersoneel overeenkomstige voorzieningen worden getroffen. Wij zijn van oordeel, dat aan het verzoek van de Minister gevolg behoort te worden gegeven en stellen U daarom voor over te gaan tot vaststeliing van bijgevoegde ontwerp-raadsbesluiten, strekkende tot a. toekenning van een tijdelijke, maandelijkse c.q. wekelijkse loonbijslag aan het daarvoor in aanmerking komende gemeentepersoneel; b. wijziging van de kindertoelageregeling (4e wijziging) De betrekkelijke ministeriële circulaire ligt voor U bij de stukken ter inzage. Heemstede, 10 december 1958. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1958 | | pagina 13