153a, 153b 2e Afd. 18 december 1958. VIJFDE WIJZIGING JAARWEDDEREGELING AMBXENAREN. BEZOLDIGING AMBTENAREN. Aan de Raad, Bij Uw besluit van 28 november 1957 no. 128 a, werden de salarissen van het gemeentepersoneel ingaande 1 januari 1957 verhoogd met 6% en 5.6%. De verhoging met 6% was een z.g. welvaartsloonronde en de ver- hoging met 5.6 diende als compensatie voor de te betalen premie inge- volge de Algemene Ouderdomswet. In zijn circulaire d.d. 26 november 1958 Hoofdafd. O.P.Z. Afd. Bezol- diging Bur. II/III no. UA 258/533 deeit de Minister van Binnenlandse Zaken, Bezitsvorming en Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie mede, dat met ingang van 1 januari 1959 de 6 %-salarisverhoging in de salarisschalen voor het rijkspersoneel zai worden verwerkt. De salarisverhoging met 5.6%, tot een maximum van f 32,20 per maand, zal voorlopig niet in de schalen worden opgenomen. Behalve door de opneming van de verhoging met 6 zijn alle salarissen van het rijkspersoneel als gevolg van een zekere sys- tematisering en afronding herzien. Voornoemde Minister verzoekt ons de totstandkoming van een gelijke voorziening voor het gemeentepersoneel te bevorderen en de bewindsman geeft daarvoor in zijn circulaire nadere richtlijnen en inpassingstabellen. De ter zake nodige wijzigingen in de jaarwedderegeling voor de amb- tenaren zijn in bijgaand ontwerp-besluit opgenomen. Aangezien de schalen der onderscheidene saiarisklassen voor de ambte- naren dezer gemeente sedert 1 april 1958 op de rijksbedragen zijn afge- stemd konden de nieuwe salarissen per 1 januari 1959 zonder meer worden afgelezen uit de inpassingstabellen. Voor zover de overige in de jaarwedde- regeling genoemde bedragen niet van de in deze tabellen opgenomen bedragen konden worden afgeleid zijn zij met 6% verhoogd en afgerond. De beloning voor de schoonmaker van de Voorwegschool, genoemd in artikel 5, onder 1 f, van de jaarwedderegeling, is in overeenstemming ge- bracht met de gewijzigde situatie welke is ontstaan door het aanbrengen van een centrale oliestookverwarming in het schoolgebouw. Uw in de aanhef dezes genoemd besluit van 28 november 1957 no. 128 a dient te worden vervangen door een besluit, waarbij de jeugdlonen, waar- voor de incorporatie niet geldt, met 6 worden verhoogd en waarbij voorts de wedden van alle ambtenaren met 5.6% worden verhoogd. De verhoging met 5.6 zal echter weer niet mogen worden toegepast op de bedragen, genoemd in de artikelen 10, 11 en 16 van de jaarwedderegeling, zoals deze bedra,gen ingevolge de punten III, IV en VII van bijgevoegd ontwerp- besluit tot vijfde wijziging der jaarwedderegeling zullen worden bepaald. Genoemde bedragen zijn namelijk gebaseerd op de diplomatoelage waarin krachtens een vroegere ministeriële circulaire, behalve de 6 de 5.6 %- verhoging wél is begrepen. Opgemerkt zij, dat beide verhogingen sedert 1 januari 1957 eveneens reeds in de weeklonen voor de werklieden zijn geincorporeerd. De ministeriële circulaire ligt voor U bij de stukken ter inzage. Op grond van het voorgaande stellen wij U voor tot vaststelling van bijgaande ontwerp-besluiten over te gaan. Heemstede, 10 december 1958. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De .secretaris, T. M. Schelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1958 | | pagina 17