De secretaris. 2e Afd. 18 december 1958. 147 AANSCHAFFING GEREEDSCHAP EN MATERIAAL HANDENARBEID ST. ALOYSIUSSCHOOL V.G.L.O.-AFDELING. Aan de Raad, ej Het r.-k. Kerkbestuur van O.L. Vrouw Hemelvaart, alhier, heeft onder 3. dagtekening- van 18 oktober 1958 een aanvraag ingediend om ten behoeve van de St. Aloysiusschool, v.g.l.o.-afdeling, aan de Molenwerfslaan 7, op [e grond van artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de nodige gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor het aanschaffen van gereedschap en materiaal voor handenarbeid en van enig meubilair. n Aanschaffing van het gevraagde gereedschap en materiaal is nodig we- n gens toeneming van het aantal leerlingen en omdat het gewenst is deze opgroeiende jongens van de v.g.l.o.-klassen zinvolle en serieuze arbeid te geven. 3_ Om alle leerlingen tijdig van het voor hun passende hout te kunnen voorzien is aanschaffing van een eenvoudig'e zaagmachine en van een ver- stekzaagje noodzakelijk. Ook zijn enkele krukjes nodig. Bovendien behoort enig materiaal en gereedschap te worden aangeschaft voor het maken van metalen draadfiguren, waardoor enige vernieuwing in 3. het vak handenarbeid kan worden ingevoerd. De aanvrage voldoet aan de gestelde voorschriften, terwijl met inwilli- -• ging de normale eisen aan het geven van lager onderwijs te stellen, niet j. zullen worden overschreden. Wij stellen U voor de aanvraag in te willigen door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit. Heemstede, 11 december 1958. Burgemeester en wethouders van Heemstede, G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling. De Raad der gemeente Heemstede; gezien de aanvraag d.d. 18 oktobêr 1958 van het r.-k. Kerkbestuur van O.L. Vrouw Hemelvaart, alhier, om beschikbaarstelling van de benodigde gelden krachten artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 voor het aan- schaffen van gereedschap en materieel voor handenarbeid en van enig meubilair voor de St. Aloysiusschool aan de Moienwerfsiaan 7, ten be- hoeve van de v.g.I.o.-afdeling van die school; overwegende, dat de aanvraag aan de gestelde voorschriften voldoet; mede gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; gelet op de bepalingen der Lager-onderwijswet 1920 en op de uit- voeringsvoorschriften daarvan; BESLUIT: de aanvraag in te willigen. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 18 december 1958.

Raadsnotulen Heemstede | 1958 | | pagina 1