156 4e afd. 18 december 1958. 9e WIJZIGING DEB BOUW- EN WONINGVEBOBDENING. Aan de Raad, Bij Uw besluit van 25 september 1958, no. 121, werd een zodanige wijziging der bouw- en woningverordening vastgesteld, dat een nieuw artikel 131a werd ingevoegd, krachtens hetwelk de mogelijkheid tot het brengen van meubeien en ander huisraad binnen de afzonderlijke woningen in flatgebouwen, wordt gewaarborgd. De hoofdingenieur-directeur van de VoIksgoBondhoid en de Bouwnijver-h heid in de provincie Noordholland, die bedoeld besluit ter beoordeling van Gedeputeerde Staten dezer provincie heeft ontvangen, heeft ons bericht, dat hij zich met deze aanvulling kan verenigen. De plaats van deze aan- vulling, te weten in paragraaf 13 der verordening, acht hij echter niet juist, omdat deze paragraaf constructieve voorschriften bevat en in de verhuis- bepalingen geen constructieve eisen zijn vermeld. Naar zijn mening be- horen de leden 1, 2 en 3 als een nieuw artikel 72a te worden opgenomen in paragraaf 5 van de bouw- en woningverordening, welke voorschriften geeft omtrent afmetingen van de ter bewoning in te richten vertrekken en van trappen en portalen, aangezien in de aanvulling voorschriften worden gegeven met betrekking tot de toegang van de woning. Aangezien het bepaalde in het vierde lid van het ingevoegde artikel voorschriften betreft, waaraan een eenmaal gemaakte hijsconstructie moet blijven voldoen, behoren deze voorschriften naar zijn oordeel te worden opgenomen in hoofdstuk II der bouw- en woningverordening, waarin voor- schriften zijn gegeven omtrent bestaande bouwwerken en erven. Het bepaalde in het vijfde lid is zijns inziens overbodig, omdat de ver- huisbepalingen geen scherp omlijnde voorschriften bevatten, waardoor deze in strijd zouden kunnen komen met andere bepalingen van de onderhavige verordening. Wij achten de tegen de wijziging aangevoerde bezwaren steekhoudend en wij geven U daarom in overweging, bijgaand ontwerp-besluit tot in- trekking van Uw voormeld besluit van 25 september 1958, no. 121, en tot vaststelling van een herziene aanvulling, in welke is rekening gehouden met de boven aangegeven opmerkingen, te bekrachtigen. Heemstedë, 10 december 1958. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1958 | | pagina 25