156 4e afd. 18 december 1958. A. B. De Raad der gemeente Heemstede; Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders, met het advies der commissie voor openbare werken; BESLUIT zijn besluit van 25 september 1958, no. 121, in te trekken; de bouw- en woningverordening, vastgesteld bij raadsbesluit van 29 november 1934, no. 112, laatstelijk gewijzigd bij besluit van 25 juli 1957, no. 82, in dier voege aan te vullen, dat: le. in paragraaf 5: afmetingen der ter bewoning in te richten ver- trekken en van trappen en portalen, na artikel 72 een nieuw artikel wordt ingevoegd, luidende: artikel 72a. 1. Een geheel of gedeeltelijk tot bewoning bestemd gebouw moet zodanig worden ingericht, dat meubelen en ander huisraad op doelmatige en veilige wijze binnen elke zich in het gebouw bevindende woning en binnen elk woon- of slaapvertrek van een woning kunnen worden gebracht. 2. Als nadere eis kan worden gesteld, dat in of aan een gebouw, als bedoeld in lid 1, ten behoeve van het brengen van meubelen en ander huisraad binnen één of meer woningen één of meer vaste constructies, waaraan op veilige en doel- matige wijze een hijstoestel kan worden bevestigd, worden gemaakt, indien in dat gebouw één of meer woningen voor- komen, waarvan de vloer van het hoofdwoonvertrek meer dan 5 m boven het bij de hoofdtoegang aansluitende straatpeil zal zijn gelegen. 3. in geval een lift in het gebouw aanwezig zal zijn, kunnen, indien langs de weg van het tweede lid geen aanvaardbare oplossing kan worden verkregen, nadere eisen worden gesteld aan de afmetingen van de liftschacht, van de liftkooi en van de toegangen tot de liftkooi, alsmede aan het draagvermogen van de lift. 2e. in hoofdstuk II, van bestaande bouwwerken en erven, na artikel 156 een nieuw artikel wordt ingevoegd, luidende: artikel 156a. Vaste constructies voor het bevestigen van een hijstoestel in of aan een gebouw moeten voortdurend in veilige en bedrijfszekere staat verkeren en behoorlijk bereikbaar zijn. 3e. na artikel 200a een nieuw artikel wordt ingevoegd, luidende: artikel 200b. Het is verboden handelingen te verrichten of te doen verrichten, waardoor de vrije toegang tot, of het veilige gebruik van vaste hijsinrichtingen en liften zou worden belemmerd. C. te bepalen, dat de onder B bedoelde aanvullingen in werking treden met ingang van de dag, volgende op die, waarop dit besluit is af- gekondigd. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 18 december 1958. De secretaris, TTe vôönzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1958 | | pagina 26