159 4e afd. 18 december 1958 BOUWRIJP MAKEN VAN TERREINEN VAN HET PLAN RIVIERENBUURT. Aan de Raad, De beschikbare bouwrijpe grond aan de westzijde van de Glipper Dreef zal in de loop van het volgende jaar geheel gebruikt zijn. Wij achten het daarom nodig, dat, nu binnenkort de goedkeuring van de herziening van het uitbreidingsplan-in-onderdelen ,,Plan Rivierenbuurt" verwacht kan wor- den en de overdracht aan de gemeente van de terreinen tussen de Heren- weg en de Leidsevaart in de omgeving van de Rijnstraat, zal plaats hebben, op korte termijn wordt overgegaan tot het bouwrijp maken van deze grond ten behoeve van de ter plaatse geprojecteerde woningbouw. De vorm van het terrein en de hoge ligging van de bestaande riolering in de Rijnstraat maken het noodzakelijk de gronden, vallende binnen het ,,Plan Rivierenbuurt" in hun geheel bouwrijp te maken. Hierdoor ontstaat de mogelijkheid voor de bouw van 200 woningen in de eerstkomende jaren. Het pian biedt gelegenheid tot woningwetbouw, premiebouw en bouw in de vrije sector, terwiji ook terrein beschikbaar zal komen voor winkels, ga- rages en bijzondere gebouwen. Bij de oorspronkelijke opzet van de bestaande ,,rivierenbuurt" in 1931 kon geen rekening gehouden worden met een verdere uitbreiding in weste- lijke richting omdat de daarvoor nodige gronden als filterterrein van de gemeente-waterleidingen van Amsterdam in gebruik waren. Bovendien kon toen niet voorzien worden, dat deze gronden binnen afzienbare tijd voor woningbouw in aanmerking zouden kunnen komen. Daarvan uitgaande is het riool in de Rijnstraat toen dermate hoog gelegd, dat doortrekking in westelijke richting niet mogelijk is. Het rioleringsstelsel voor de nieuwe uitbreiding vanaf de Leidsevaart tot de Herenweg moet daarom geheei apart worden aangelegd. Het hoogteverschil tussen dit stelsel en het hoofd- riool in de Herenweg moet worden opgevangen door een vijzelgemaaltje. De droogweerafvoer kan via dat gemaaltje en de persleiding naar het hoofdriool in de Herenweg plaats hebben. Het rioolwater van veel grotere verdunning (bij regenval) zal, met toestemming van het Hoogheemraad- schap van Rijnland, op Rijnlands boezem worden geloosd. De terreinen zullen, in verband met hun lage ligging ten opzichte van de reeds bestaande straten, moeten worden opgehoogd. De wegen zullen gefundeerd worden en voorzien worden van een spreidlaag van gesorteerde hoogovenslakken met daarop een slijtlaag, afgestrooid met steenslag. Na voltooiing van de woningbouw komt over de dan ingereden slijtlaag een laag koudasfalt. Ter afscheiding van het landgoed „Ipenrode" zal een afrastering ge- plaatst worden ter lengte van 470 meter. In de te verrichten werkzaamheden is tevens begrepen het schoonbagge- ren van de langs de Vechtstraat lopende sloot ter lengte van ongeveer 295 m en het graven van een sloot over het terrein van de N.V. van Tubergen. Een voorstel tot aankoop van de daarvoor nodige grond zal U binnenkort bereiken. Met de pachter van het weiland dat door de gemeente is gekocht van de heer B. F. Enschedé zijn wij tot overeenstemming gekomen ten aanzien van een hem uit te keren schadeloosstelling voor het verlies van de beschikking over die grond, inclusief bedrijfsschade. De totale kosten voor het bouwrijp maken van de terreinen, waaronder de aanleg van de riolering, wegen, trottoirs, plantsoenen, beschoeiïngen enz., inclusief de toezicht- en bedrijfskosten, de diverse bijdragen voor het eerste onderhoud, de rioolwaterzuiveringsinstallatie en de stamriolering, alsmede de toe te kennen schadevergoeding wordt begroot op 695.000,

Raadsnotulen Heemstede | 1958 | | pagina 31