161 4e Afd. 18 december. 1958. artikel 4 bedoelde slachthuis of van enig- andere slachtplaats in de Vieeskeuringskring Haarlem. Het lid, dat gebruiker wordt, houdt onmiddellijk op lid te zijn. 4. De vertegenwoordiger van de centrale gemeente is voorzitter van de commissie. Hij kan zich doen bijstaan door het hoofd van de keurings- dienst in de Vleeskeuringskring Haarlem. Burgemeester en wethouders van de centraie gemeente voegen een ambtenaar van hun gemeente als secretaris aan de commissie toe. De vertegenwoordigers der kring- gemeenten kunnen zich desgewenst doen bijstaan door een door hen aan te wijzen persoon. 5. De commissie is gevestigd in de centrale gemeente. 6. Burgemeester en wethouders van de centrale gemeente zijn gehouden, voordat de raad van hun gemeente beslissingen neemt ten aanzien van de uitvoering van deze regeling, daaronder begrepen de exploitatie en het beheer van de keuringsdienst en van het openbaar slachthuis met de daartoe behorende eigendommen, dan wel verordeningen of in- structies e.d. vaststelt, terzake tijdig het gevoelen in te winnen van de commissie. 7. Burgemeester en wethouders van een kringgemeente zijn gehouden, al- vorens de raad van hun gemeente beslissingen neemt ten aanzien van de uitvoering van deze regeling, terzake het gevoelen in te winnen van de commissie. 8. In de door de commissie uit te brengen adviezen wordt een eventueel afwijkend standpunt van een minderheid in die commissie vermeld. Met betrekking tot besluiten van hun college of de raad van hun ge- meente, welke de goedkeuring van een hogere instantie behoeven, leg- gen zij de adviezen van de commissie bij de inzending van die besluiten aan bedoelde instantie over. 9. De commissie is bevoegd de raad en burgemeester en wethouders van de centrale gemeente ook ongevraagd omtrent alle onderwerpen, de uitvoering van deze regeling o.a. betreffende, van advies te dienen. 10. De commissie stelt een reglement van orde voor de vergaderingen vast. 11- Ten behoeve van het dagelijks contact met de leiding van de keurings- dienst en het openbaar slachthuis, kan de commissie, indien zij daar- toe behoefte gevoelt, een commissie van gedelegeerden instellen, be- staande uit haar voorzitter en twee leden. Artikel 4. 1. In de kring is slechts één openbaar slachthuis, dat der centrale ge- meente; het gebruik er van maakt deel uit van de keuringsdienst en het omvat alle tot het slachthuis behorende inrichtingen op het slacht- huisterrein, inbegrepen de ijsfabriek. 2. De raad van de centrale gemeente is verplicht het oprichten, hebben of gebruiken van siachterijen van slachtdieren elders dan op het terrein van het openbaar slachthuis, te verbieden. 3. De raden der kringgemeenten dragen zorg, dat op de datum van afkon- diging van deze regeling, het oprichten van slachterijen van slachtdieren is verboden en dat bovendien het hebben en gebruiken van dergelijke op het tijdstip van inwerkingtreding van deze regeling bestaande in- richtingen slechts is toegestaan, zolang de aard en de omvang van de desbetreffende inrichting, alsmede van het daarin uitgeoefende bedrijf niet worden veranderd respectievelijk vergroot en zolang de inrichting

Raadsnotulen Heemstede | 1958 | | pagina 38