148 2e Afd. 18 december 1958. AANVRAAG GELDEN AANSCHAFFING LEERBOEKEN ST. ALOYSIUSSCHOOL. Aan de Raad, Het r.-k. Kerkbestuur van O. L. Vrouw Hemelvaart, alhier, heeft onder dagtekening van 27 oktober 1958 een aanvraag ingediend om ten behoeve van de St. Aloysiusschool aan de Molenwerfslaan 7 op grond van artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de nodige gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor aanschaffing van leerboeken met bijbehorende werkboekjes en enkele filmstroken voor het verkeersonderwijs en van een methode voor het onderwijs in biologie. Met ingang van 1 januari a.s. wordt krachtens de wet van 4 augustus 1958, Stbl. 387 tot wijziging van de Lager-onderwijswet 1920 onder het verplichte vak aardrijkskunde mede begrepen verkeersonderwijs. Het ver- keersonderwijs wordt derhalve een verplicht leervak. Voor het biologie-onderwijs zijn geen boeken aanwezig. Dit onderwijs wordt thans gegeven door middel van platen. Om dat onderwijs meer systematisch te kunnen geven zijn boeken met vragen en taken onmisbaar. Voor genoemde aanschaffingen heeft het bestuur terecht een beroep gedaan op de toepassing van artikel 72 e.v. der wet. Aangezien voorts de normale eisen aan het geven van lager onderwijs te stellen bij de inwilliging van de aanvraag niet zullen worden overschre- den, stellen wij U voor door vaststelling van bijgaand ontwerp-besluit genoemde aanvraag in te willigen. De Raad der gemeente Heemstede; Gezien de aanvraag d.d. 27 oktober 1958 van het r.-k. Kerkbestuur van O.L Vrouw Hemelvaart, alhier, om beschikbaarsteliing van de benodigde gelden ingevolge artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 voor het aan- schaffen van leerboeken voor het verkeersonderwijs en voor biologie ten behoeve van de St. Aloysiusschool aan de Molenwerfslaan; overwegende, dat de aanvraag aan de gestelde voorschriften voldoet; mede gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; gelet op de bepalingen der Lager-onderwijswet 1920 en op de uit- voeringsvoorschriften daarvan; Heemstede, 11 december 1958. Burgemeester en wethouders van Heemstede. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling. BESLUIT: de aanvraag in te willigen. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 18 december 1958. De secretaris, De voorzitter.

Raadsnotulen Heemstede | 1958 | | pagina 3