162 4e Afd. 18 december 1958. De Raad der gemeente Heemstede; Gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders met ontwerp-ver- ordeningen van de commissie, als bedoeld in artikel 197 der gemeentewet; Gelet op het bepaalde in de artikelen 20, 22, 26, lid 1 en 46 van de Vlees- keuringswet; BESLUIT: Vast te stellen de navolgende verordening: VERORDENING op de keuringsdienst van slachtdieren, vlees en vleeswaren der gemeente Heemstede. Algemene bepalingen. Artikel 1. Voor de toepassing van het bij of krachtens deze verordening bepaalde wordt verstaan onder: a. „de wet": de Vleeskeuringswet; b. „het besluit": het Vleeskeuringsbesluit; c. „slachtdieren, vlees, vleeswaren, doden in nood, keuringsdierenarts, keurmeester"hetgeen daaronder wordt verstaan in de wet en in de te harer uitvoering gegeven voorschriften; d. „vleeskeuringsdienst"de gemeenschappelijke keuringsdienst van slachtdieren, vlees en vleeswaren der gemeenten Bennebroek, Bloemendaal, Haarlem, Haarlemmerliede c.a., Haarlemmermeer, Heemstede en Zand- voort e. „directeur": de keuringsdierenarts, hoofd van de vleeskeuringsdienst, tevens directeur van het openbaar slachthuis te Haarlem of diens plaats- vervanger; f. „slachthuis"het openbaar slachthuis van de gemeente Haarlem; g. ,,destructor": een inrichting, uitsluitend of in hoofdzaak bestemd tot het door verwerking onschadelijk maken van destructiemateriaal, voor welke aan de ondememer een vergunning is verleend als bedoeld in artikel 5, eerste lid, van de Destructiewet; h. ,,vleeskeuringskring Haarlem": het gebied omvattende de gemeenten Bennebroek, Bloemendaal, Haarlem, Haarlemmerliede c.a., Haarlemmer- meer, Heemstede en Zandvoort, zijnde de groep van gemeenten, welke de keuringsdienst van slachtdieren, vlees en vleeswaren gezamenlijk regelen. Artikel 2. 1. Het bureau van de vleeskeuringsdienst is gevestigd in het slachthuis. 2. Het bureau is geopend op de dagen en de uren, door burgemeester en wethouders van Haarlem vast te stellen. Artikel 3. Behoudens het doden in nood en het verrichten van de slachthandelingen, bedoeld in artikel 15, derde lid, van het besluit, is het verboden aan slacht- dieren enige slachthandeling, waaronder begrepen onthuiden, te verrichten of te doen verrichten, elders, dan in slaehterijen, welke voldoen aan de krachtens artikel 19 van de wet gestelde eisen.

Raadsnotulen Heemstede | 1958 | | pagina 46