150 2e Afd. 18 december 1958. LEERMIDDELEN VERKEERSONDERWIJS BOSCH EN HOVENSCHOOL EN NIC. BEETSSCHOOL. Aan de Raad, Het bestuur van de Vereniging Bijzondere Protestantse Scholen te Heem- stede heeft onder dagtekening van 25 november 1958 een aanvraag inge- diend om ten behoeve van de Bosch en Hovenschool en de Nicolaas Beetsschool op grond van artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de nodige geiden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor aanschaffing van leermiddelen voor het verkeersonderwijs. Met ingang van 1 januari a.s. wordt kraehtens de wet van 4 augustus 1958, Stbl. no. 387, tot wijziging van de Lager-onderwijswet 1920 onder het verplichte vak aardrijkskunde mede begrepen verkeersonderwijs. Dit verkeersonderwijs wordt derhalve een verplicht leervak. Om dit te kunnen geven behoren leermiddelen te worden aangeschaft. Voor genoemde aanschaffing heeft het bestuur terecht een beroep ge- daan op de toepassing van artikei 72 van genoemde wet. Bij Uw besluit van 25 september 1958, no. 118 is een soortgelijke aanvraag reeds inge- willigd voor een andere school. Angezien voorts de normale eisen, aan het geven van lager-onderwijs te stellen, bij inwilliging van de aanvraag niet zullen worden overschreden, stellen wij U voor, door vaststelling van bijgaand ontwerp-besiuit eerder- vermeld verzoek in te willigen. De Raad der gemeente Heemstede; gezien de aanvrage d.d. 25 november 1958 van het bestuur van de Vereni- ging Bijzondere Protestantse Scholen te Heemstede om beschikbaar- stelling van de benodigde gelden voor de aanschaffing van leermiddelen voor het verkeersonderwijs ten behoeve van de Bosch en Hovenschool en de Nicolaas Beetsschool; overwegende, dat deze aanvraag aan de gestelde voorschriften voldoet en dat met inwilliging de normale eisen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, niet zullen worden overschreden: mede gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; gelet op de bepalingen der Lager-onderwijswet 1920 en op de uit voeringsvoorschriften daarvan; Heemstde, 11 december 1958. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling. BESLUIT: de aanvraag in te willigen. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 18 december 1958. De secretaris,

Raadsnotulen Heemstede | 1958 | | pagina 7