15 2e Afd. 29 januari 1959 VOORZIENINGEN ST. JOZEFSCHOOL EN AANSCHAFFING MEUBILAIR EN LEERBOEKEN Aan de Raad, Het r.-k. Parochiaal Kerkbestuur van de H. Bavo, alhier, heeft onder dagtekening van 5 januari 1959 een aanvraag ingediend om ten behoeve van de St. Jozefschool aan de Herenweg 103 op grond van artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de nodige gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor het treffen van enige voorzieningen in die school, alsmede voor aanschaffing van meubilair en leerboeken. De voorzieningen betreffen: a. het aanbrengen van een installatie voor afscherming van het daglicht van een leslokaal op de le verdieping, om in staat te zijn de leerstof van verschillende vakken met lichtbeelden te kunnen toelichten; b. het aanbrengen van vloerbedekking in 3 lokalen. De houten vloeren van de lokalen, waarin de eerste 3 leerjaren zijn on- dergebracht, verkeren in slechte toestand. De kosten van reparatie ko- men ten laste van het schoolbestuur, doch het is uit hygiënisch oogpunt wenselijk, dat die vloeren daarna worden voorzien van een vaste vloer- bedekking. De aanschaffingen betreffen: a. meubilair voor de z.g. dokterskamer. Deze kamer wordt ook voor school- doeleinden gebruikt. Het bestaande meubilair is zeer verouderd en be- hoort vervangen te worden. b. 12 banken voor het vierde leerjaar. De bestaande banken zijn zeer ver- ouderd en slecht, terwijl zij door het aanbrengen van veranderingen niet meer behoorlijk bruikbaar zijn te maken. c. boeken voor verkeersonderwijs. Sedert 1 januari j.l. is onder het verplichte vak aardrijkskunde mede begrepen verkeersonderwijs. Het verkeersonderwijs is derhalve een ver- plicht leervak geworden. Voor bovengenoemde voorzieningen en aanschaffingen heeft het bestuur terecht een beroep gedaan op de toepassing van artikel 72 e.v. der wet. Aangezien voorts de normaie eisen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, bij de inwilliging der aanvraag niet zullen worden overschreden, stellen wij U voor, door vaststelling van bijgaand ontwerp-besluit, ge- noemde aanvraag in te willigen. Heemstede, 14 januari 1959. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1959 | | pagina 29