16 2e afd. 29 januari 1959 8. Het schoolbestuur zal er voor zorgdragen, dat de scholen en de inrich- ting zodanig tegen brandschade zijn verzekerd, dat de kosten van her- stel of wederopbouw respectievelijk inrichting-volledig uit de assuran- tiepenningen kunnen worden voldaan. De schoolbesturen zijn verplicht op vordering van burgemeester en wethouders de betreffende polis(sen) en/of de premiekwitanties te tonen. 9. Het schoolbestuur is verplicht om desgevraagd aan de door de gemeente aan te wijzen personen inzage te geven van alle boeken en bescheiden betrekking hebbende op de exploitatie van haar kleuterschool(scholen) en volledige medewerking te verlenen aan maatregelen, welke bur- gemeester en wethouders voor een goede controle op het financieel beheer en een goede administratie nodig zullen oordelen. 10. Indien blijkt, dat een schoolbestuur niet aan een of meer van de bovengenoem'de voorwaarden of bepalingen voldoet, kan de gemeente haar bijdrage geheel of gedeeltelijk intrekken. Eveneens kan intrekking van de bijdrage door de gemeente plaats hebben indien wettelijke of andere omstandigheden de gemeente daar- toe nopen. 11. Het schoolbestuur verbindt zich, indien zij de kleuterschool/scholen niet meer overeenkomstig haar/hun bestemming gebruikt, of de exploi- tatie beëindigt, aan de gemeente het recht te verlenen alle bezittingen van de school/scholen over te nemen. Die overname zal plaats hebben tegen een vergoeding door de ge- meente van de boekwaarde, waaronder wordt verstaan de aanschaf- fingswaarde, verminderd met de daarop toegestane afschrijvingen volgens artikel 19 van de genoemde „Verordening subsidiëring bijzon- dere kleuterscholen'. 12. De onder 11 vermelde verplichting geldt eveneens ingeval tot ontbin- ding van de vereniging/bestuur wordt besloten, of in strijd gehandeld wordt met een der bovengenoemde voorwaarden en bepalingen. 13. Indien burgemeester en wethouders weigeren een ingevolge voren- staande bepalingen vereiste goedkeuring te verlenen, heeft het school- bestuur het recht binnen dertig dagen na de dag waarop haar van de weigering der goedkeuring door of vanwege burgemeester en wet- houders schriftelijk is kennis gegeven, beroep in te stellen bij de raad der gemeente Heemstede, wiens beslissing voor de gemeente en het schoolbestuur bindend zal zijn. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 29 januari 1959. De secretaris,

Raadsnotulen Heemstede | 1959 | | pagina 36