26 2e afd. 29 januari 1959 UITBREIDINGEN ELEKTRICITEITSBEDRIJF. Aan de Raad, Voor enkele noodzakelijke herstellingen in het transformatorstation aan de Cloosterweg zal dit station gedurende geruime tijd stroomloos moeten worden gemaakt. Gebleken is n.l., dat van de in het noordelijk gedeelte van dit station gelegen hoogspanningsinstallatie vier isolatoren defect zijn en dat voorts één der isolatoren van een scheidingsschakelaar afgebroken is. Het stroomloos maken van het station zal slechts mogelijk zijn, wanneer een nieuwe hoogspanningskabel wordt gelegd van het station aan de Ka- naalweg door het Heemsteeds Kanaal naar het station op het Industrie- terrein. Behalve voor de revisie van het station aan de Cloosterweg zal deze nieuwe kabel van nut kunnen zijn om de bedrijfszekerheid van de transformatorstations aan de Kanaalweg en op het Industrieterrein te verhogen. Het station op het Industrieterrein immers zal dan een hoog- spanningsverbinding hebben met de stations aan de Cloosterweg en de Kanaalweg, terwijl het station aan de Kanaalweg, dat thans alleen gevoed wordt door het station aan de Haemstedelaan, dan ook bediend zal kunnen worden door het station aan de Cloosterweg via dat staande op het Indus- trieterrein. In totaal zal met het Ieggen van deze kabel een bedrag van 9300, gemoeid zijn. In de tweede plaats zal een definitieve aansluiting moeten worden ge- maakt van de beide einden van de laagspanningskabel, welke de laagspan- ningsverdeelrekken van het station aan de Cloosterweg en het station op het Industrieterrein met elkaar en met het gasbedrijf verbinden. Na de ingebruikneming van het station op het Industrieterrein is deze aanslui- ting op provisorische wijze tot stand gebracht aan het bestaande laagspan- ningsverdeelrek van het gasbedrijf. AIs definitieve oplossing ligt het plaatsen van een laagspanningsverdeelkast aan de buitenzijde van de wa- tertoren het meest voor de hand. Daarin zullen alle kabels op de juiste wijze aangesloten kunnen worden, terwijl geen verlenging van bestaande kabels noodzakelijk is. Het plaatsen van een dergelijke verdeelkast zal een bedrag van f 3000, vergen. Tenslotte zal, wanneer het nieuwe postkantoor aan de Binnenweg in gebruik wordt genomen, de belasting te zwaar worden voor de zich daar bevindende laagspanningskabel. Het zal daarom nodig zijn aan de be- staande laagspanningskabel met een doorsnede van 4 x 35 mm2 een zwaardere van 4 x 95 mm2 toe te voegen, welke dan zal lopen van het transformatorstation aan de Koediefslaan naar de verdeelkast op de hoek van de Cloosterlaan en de Binnenweg. De kosten van deze kabel, ter lengte van 400 meter, bedragen rond f 12.700,—, waarbij komen de kosten van het leggen, welke naar schatting 1550,zullen bedragen, zodat in to- taal voor dit doel een bedrag van 14.250,vereist zal zijn. Wij stellen Uw College voor om, wanneer het zich met het treffen van bovenstaande voorzieninzen verenigen kan, het daarvoor benodigde kre- diet van f 9300,-)- f 3000,14.250,of in totaal f 26.550,door vaststelling van nevensgaand besluit te onzer beschikking te stellen. Heemstede, 21 januari 1959. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1959 | | pagina 62