30 4e afd. 29 januari 1959 AANKOOP ROLTBOMMELVUILNISAÜTO. Aan de Raad, Ten einde de reinigingsdienst dezer gemeente goed te kunnen doen functioneren dient deze dienst de beschikking te hebben over drie bedrijfs- zekere roltrommelvuilnisauto's. Tot dusver wordt gewerkt met twee auto's van respectievelijk 1954 en 1957, die dagelijks in vol bedrijf zijn en een in 1948 aangeschafte reservewagen, die enkele middagen per week dienst doet. Deze laatste wagen is geheel afgeschreven en behoort voor de naaste toekomst, vanwege zijn hoge onderhoudskosten en rijkosten, alleen voor noodgevallen in reserve gehouden te worden. Het aantal van drie goed functionerende wagens is nodig geworden in verband met de toegenomen bebouwing met name van de wijken ter weers- zijden van de Glipper Dreef. Met het gemeentebestuur van Bennebroek is overeengekomen, dat, met ingang van 1 januari 1959, het huisvuil in die gemeente door de Heem- steedse reinigingsdienst zal worden opgehaald, tegen een vergoeding die gebaseerd is op de kostende prijs per rijuur. Deze overeenkomst bewerk- stelligt, dat 3 auto's in vol bedrijf genomen kunnen worden. Zouden twee auto's onvoldoende geweest zijn om de dienst voor Heemstede alleen goed te doen werken en zou bij gebruik van 3 auto's, één wagen slechts gedeeltelijk werk hebben, thans kunnen drie wagens ten volle benut worden, hetgeen uiteraard aan de exploitatie ten goede komt. Uit ervaring hebben wij geleerd, dat als tractie het voordeligst diesel- tractie aangewend kan worden. Voor het chassis achten wij een D.A.F.-truck-chassis, type G. 1300 P- 325 met teruggeplaatste vooras, wielbasis 3.25 m en uitgerust met een 6 cylinder Perkins-Diesel-motor, type P 6, het meest geschikte. De kosten hiervan bedragen, inclusief de meerprijs voor rechtse besturing, f 16.605, In verband met de hoeveelheid grof vuil die ter inzameling wordt aan- geboden is het nodig, dat de cabine met aangebouwde grofvuilkast zodanig wordt gemonteerd, dat deze laatste de grootst mogelijke inhoud krijgt. De kosten van de cabine met kast bedragen inclusief het schilderwerk van de opbouw, 3600, Voor de opbouw is een netam-opbouw de meest geschikte. De prijs van deze opbouw bedraagt f 16.130, Met inbegrip van de onkosten voor het bedrijf voor Openbare Werken ad f 665,zai dus met de aankoop van de bedoelde wagen een bedrag van f 37.000,gemoeid zijn. De afschrijving kan, als gebruikelijk, plaats hebben in 8 jaar. Wij stellen U voor ons, door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit, voor het bovenomschreven doel een krediet tot vermeld bedrag te verlenen. Heemstede, 21 januari 1959. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1959 | | pagina 69