32 4e afd. 29 januari 1959 VERBETERING VAN HET WOONWAGENKAMP Aan de Raad, Zoals wij U reeds in de memorie van antwoord op het algemeen verslag van het in de vergaderingen der afdelingen van Uw Raad verhandelde over de ontwerp-begroting voor het dienstjaar 1959 mededeelden, zijn bij ons college sinds enige tijd plannen in voorbereiding geweest tot het aanbren- gen van enige verbeteringen op het gemeentelijk woonwagenkamp. De uitwerking van deze plannen heeft er toe geleid, dat wij thans een concreet voorstel aan U kunnen voorleggen, volgens hetwelk: A. een gedeelte van de paardestal zal worden ingericht tot waslokaal. In de stal zullen enkele toiletten worden gemaakt en de toiletten zullen elk worden voorzien van een waterkraan met een ter plaatse beves- tigde gieter of emmer voor de doorspoeling van de toiletten. De vloer van het tot waslokaal in te richten gedeelte zal verbeterd worden en een doelmatige gasverlichting zal in deze ruimten worden aangebracht. De kosten van een en ander zullen 5000,bedragen. B. een nieuwe beschoeiïng langs de ringvaart over de volle lengte van het kamp zal worden aangebracht. De walkant verkeert in een zeer slechte toestand, zodat deze voorziening dringend nodig is om verder afkalven te voorkomen. De kosten van deze verbetering zullen 15.000,belopen. C. de afrastering van het kamp op doelmatige wijze vernieuwd zal wor- den. Het hekwerk, bestaande uit betonpalen en harmonikagaas, dat aan de noordzijde van het kamp was geplaatst, is grotendeels gesloopt. Dit is eveneens het gevai met de aan de zuidzijde van het kamp aan- wezig geweest zijnde afrastering en met de prikkeldraden, welke de afzetting vormden van het met struiken beplante gedeelte, dat aan de noordoostzijde van de sportvelden grenst. De afrastering van het kamp zal een uitgaaf vergen van 5000, D. een doodlopende sloot gedempt zal worden, waardoor het mogelijk zal zijn de wagens ordelijker op te stellen. Op de plaats van de gedempte sloot zal een degelijke afscheiding worden aangebracht. Over de ge- hele oppervlakte van het terrein zal een met bitumen gepenetreerde laag hoogovenslakken worden aangebracht. De kosten van de onder deze rubriek vallende verbeteringen zullen 20.000,bedragen. In totaal zullen de vermelde voorzieningen dus een uitgaaf van 45.000, vragen. Over het aanbrengen van een straatverlichting op het gedeelte van de Ringvaartlaan, dat naar het woonwagenkamp leidt, zullen wij ons nog nader beraden. De eventuele kosten daarvan kunnen ten laste van de openbare straatverlichting gebracht worden. Wij zijn van oordeel, dat de voorgestelde verbeteringen doelmatig, nodig en dus verantwoord zijn. Onder mededeling, dat de desbetreffende stukken voor de leden van Uw Raad ter inzage liggen, stellen wij U voor, ons, door bekrachtiging van bijgevoegd ontwerp-besluit, voor dit doel het nodige krediet te verlenen. Heemstede, 21 januari 1959. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1959 | | pagina 73