34 2e afd. 29 januari 1959 STICHTEN VAN EEN KLEUTEKSCHOOL OP „DE GLIP". Aan de Raad, Tengevolg'e van de uitbreiding van het aantal woningen in de buurt- schap ,,de Glip" is ook het aantal kleuters in die omgeving zeer belang- rijk toegenomen. Verreweg het grootste aantal van de gedurende de laatste jaren gebouwde 237 woningen is toegewezen aan gezinnen met jonge kin- deren, die reeds bij anderen inwoonden, in onze gemeente. Thans zijn nog 54 woningen in aanbouw, welke binnen enkele maanden voor bewoning gereed komen. Het aantal jonge kinderen kan in bovenvermelde buurtschap nog be- langrijk toenemen, omdat de mogelijkheid aanwezig is om aldaar nog een honderdtal woningen te bouwen. Naast bovenvermelde aantallen nieuwe woningen was reeds een groot aantal woningen aanwezig in het oude gedeelte van ,,de Glip". Uit het bo- venstaande blijkt, dat er behoefte bestaat om ook in deze omgeving te voorzien in schoolruimte. Naar onze mening komt daarvoor het eerst in aanmerking de stichting van een kleuterschool, omdat de afstand langs de Glipperweg die zeer open ligt naar de dichtstbijzijnde openbare kleuterschooi, zijnde die aan de Laan van Insulinde, vooral bij slecht weer te groot wordt geacht; die afstand bedraagt 2000 m. Ook het drukke verkeer levert voor de kleu- ters bezwaren op om zonder geleide naar school te gaan. Om tot de stichting van een kleuterschool in onze gemeente te kunnen geraken is het nodig, dat deze bezocht zal worden door ten minste 30 kleuters, die bij de opening van de school de leeftijd van ten minste vier jaren en ten hoogste vijf jaren en zes maanden zullen hebben bereikt, terwijl hun woningen zijn gelegen binnen een cirkel met een straal van 3 kilometer, waarvan het middelpunt is de plaats van de te stichten school. Aangenomen mag worden, dat de te stichten school, welke op een be- tonnen of stenen fundering van hout kan worden opgetrokken, omstreeks 1 oktober a.s. in gebruik kan worden genomen. Uit een in de vorige zomer ingestelde enquête is gebleken, dat de school door meer dan 30 kleuters zal worden bezocht, terwijl dit aantal, gezien het groot aantal kleuters in die omgeving, dat thans nog geen kleuter- school bezoekt, wel boven de 51 zal komen te liggen, zodat de school dan zal kunnen bestaan uit 2 werklokalen en 1 speellokaal. Als plaats voor de stichting hebben wij op het oog het terrein gelegen aan de Troelstralaan hoek Dr. N. G. Piersonstraat, hetwelk in eigendom toebehoort aan de gemeente. Voor de kosten van stichting zijn de nodige geldmiddelen aanwezig uit de opbrengst van de rentespaarbrieflening, terwijl verwacht mag worden, dat de vereiste urgentieverklaring verleend zal worden. Zodra de definitieve plannen gereed zijn, zulien wij U een voorstel doen om het benodigde bedrag van de kosten met inrichting te onzer beschik- king te stellen. Wij verzoeken U de gevraagde medewerking voor stichting te willen verlenen door vaststelling van bijgaand ontwerp-besluit. Heemstede, 21 januari 1959. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secreta.ris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1959 | | pagina 77