35 4e afd. 26 februari 1959. DEMPING SLOOT EN AANLEG TKOTTOIR LEIDSEVAARTWEG. Aan de Raad, Langs de westelijke berm van het zuidelijk gedeelte van de Leidsevaart- weg loopt een sloot, waarin de afvalstoffen van de woningen Leidsevaart- weg 27 t/m 45 worden geloosd. De sloot staat door middel van een duiker in verbinding met de Leidse- vaart. In verband met de verontreinigde toestand van de sloot is de duiker onlangs van gemeentewege schoongemaakt om een zo goed moge- lijke doorstroming van het water te bevorderen. Ondanks deze maatregel blijkt de verontreiniging van de sloot echter zodanig te blijven, dat voortduring van deze toestand uit hygiënisch oog- punt ongewenst moet worden geacht. Sedert 1927 is deze sloot, voorzover zij loopt vöör de woningen no s 27 t/m 39 met de ten oosten van de sloot gelegen berm en een ten westen van de sloot gelegen strook grond ter breedte van het langs de rijweg gelegen en tot perceel no. 27 lopende trottoir, eigendom van de gemeente. Op grond van een reeds in 1927 bestaand recht is de bedoelde strook grond tot 1981 in erfpacht bij de eigenaren van de woningen. De strook grond vormt één geheel met de voortuinen van de woningen en wordt ook als zodanig gebruikt. Afdoende verbetering in de ongewenste situatie is slechts te verkrijgen indien de sloot zou worden gedempt. Wij zouden tot demping willen over- gaan voorzover de sloot eigendom van de gemeente is. Daarbij zal dan een nieuwe riolering, afwaterende op de Leidsevaart, moeten worden aan- gebracht, de bestaande duiker moeten worden verlengd en een nieuwe duiker ten noorden van perceel 45 als afwatering van het in stand blij- vende gedeelte van de sloot moeten worden gemaakt. Wij zouden deze werkzaamheden alleen willen uitvoeren indien de erf- pachters afstand willen doen van hun recht op erfpacht ten aanzien van bovenbedoelde strook grond, opdat wij het tot perceel no. 27 lopende trot- toir kunnen doortrekken tot en met perceel no. 39. Hierover zijn wij in- middels met de erfpachters in onderhandeling getreden. De totale kosten van de bovenomschreven werkzaamheden met inbegrip van de kosten van aanleg van het trottoir en van een erfafscheiding voor de hierbij betrokken percelen worden begroot op f 6800, Wij stellen U voor ten behoeve van dit werk het nodige krediet te ver- lenen. Een ontwerp-raadsbesluit bieden wij U daartoe ter vaststelling aan. Heemstede, 11 februari 1959. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1959 | | pagina 1